„Kiekvieno indėlis Lietuvai gali būti labai individualus: vieni iš mūsų garsina Lietuvą pasaulyje savo pasiekimais, kiti, sukaupę ryšius, idėjas, lėšas kitose pasaulio valstybėse, yra linkę pasidalinti jais su savo Tėvyne.
Kviečiu nominuoti Globalios Lietuvos Apdovanojimams tas talentingas ir veiklas asmenybes, kurios prisideda prie žalios, inovatyvios, pažangios Lietuvos.“

Gitanas Nausėda

Lietuvos Respublikos Prezidentas
Globalios Lietuvos apdovanojimų globėjas

Partneriai

Globalios Lietuvos Apdovanojimai

Globalios Lietuvos apdovanojimai | GLA - vieninteliai apdovanojimai Lietuvoje, pastebintys ir įvertinantys išskirtinį Lietuvos diasporos profesionalų indėlį į Lietuvos ekonomikos, mokslo, kultūros bei kitų sričių augimą ir tarptautinį pripažinimą.

Globalios Lietuvos apdovanojimais siekiama pagerbti nusipelniusius Lietuvai globalius profesionalus, kurie palaikydami ryšį su tėvyne kuria įkvepiančias sėkmės istorijas.

Globalios Lietuvos apdovanojimai | GLA vyksta nuo 2012 metų. Juos organizuoja Global Lithuanian Leaders – nevyriausybinė organizacija, vystanti diasporos profesionalų tinklą ir įveiklinanti jo atstovus vardan Lietuvos augimo.

GLL Awards 2019
GLL Awards 2019

Globalios Lietuvos Apdovanojimai 2020

Globalių iššūkių metai kuria naujus sprendimus. 2020-ųjų metų Globalios Lietuvos apdovanojimai bus švenčiami visą sausio mėnesį! Kiekvieną savaitę bus skelbiami nauji apdovanojimų laureatai, pasakojamos jų sėkmės istorijos, organizuojamos atviros diskusijos su jais ir ne tik.

Gruodžio 29 dieną šventiškai bus paskelbti visi Globalios Lietuvos apdovanojimų nominantai ir bus pradėtas visuomenės balsavimas vienoje apdovanojimų kategorijoje.

Iki gruodžio 6 d. vyksta atvira nominantų registracija. Kiekvienas pilietis, valstybinė įstaiga ar įmonė gali siūlyti nusipelniusius globalius lietuvius apdovanojimams.

D. U. K.

Kas gali nominuoti?

Nominuoti gali visi Lietuvos žmonės, valstybinės įstaigos, verslo ar nevyriausybinės organizacijos Lietuvoje ar užsienyje lietuvių arba anglų kalbomis, oficialioje apdovanojimų svetainėje www.GLLawards.com užpildę nominavimo formą.

Ką galima nominuoti?

Nusipelniusius Lietuvai globalius lietuvius ar su Lietuva susijusius asmenis, kurie atitinka pagrindinius vertinimo kriterijus:

 • tarptautinė profesinė patirtis,
 • glaudūs ryšiai su Lietuva,
 • apčiuopiamas indėlis prisidedant prie globalių galimybių Lietuvai kūrimo,
 • Lietuvos vardo garsinimas (Lietuvos vardo garsinimo kategorijoje).
Kokios apdovanojimų kategorijos?
 • Už į Lietuvą pritrauktas investicijas,
 • Už verslo ryšių kūrimą,
 • Už į Lietuvą atvestas mokslines inovacijas,
 • Už tarptautinę patirtį regionams,
 • Už Lietuvos vardo garsinimą,
 • Už lyderystę globalių iššūkių akivaizdoje,
 • Už talento sugrįžimą į Lietuvą.

Visi nominuojantys gali pasiūlyti ir naujas kategorijas. Kategorijų sąrašas gali keistis Vertinimo komisijos sprendimu, atsižvelgiant į pateiktus nominantus.

Iki kada galima nominuoti?

Iki 2021 m. spalio mėn.

Kas renka nugalėtojus?

Visose kategorijose nominantus tvirtina ir laureatus išrenka apdovanojimų Vertinimo komisija, išskyrus vieną apdovanojimų kategoriją, kurioje nugalėtoją išrenka visuomenė, balsuodama partnerio LRT portale.

Kas sudaro Vertinimo komisiją?

Komisiją sudaro Global Lithuanian Leaders ir partnerių atstovai, Apdovanojimų laureatai ir visuomenėje gerbiami žmonės. Apdovanojimų komisija kasmet keičiasi ir ją kasmet tvirtina organizatoriaus Global Lithuanian Leaders valdyba.

Vertinimo komisija

Tauras Bublys

JAV

Lietuvių fondo valdybos pirmininkas

Lina Dusevičienė

Lietuva

Diasporos įtraukimo ekspertė ir praktikė

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

Lietuva

LRT generalinė direktorė, žurnalistė

Marius Jakulis Jason

Lietuva

Teisininkas, investuotojas ir filantropas, MJJ fondo įkūrėjas, Globalios Lietuvos Apdovanojimų 2019 laureatas

Mantas Katinas

Lietuva

„Investuok Lietuvoje“ Generalinis direktorius

Vladas Lašas

Lietuva

GLL valdybos narys, verslininkas, visuomenės veikėjas, mokslo, technologijų ir inovacijų entuziastas

Egidijus Meilūnas

Lietuva

Užsienio lietuvių departamento ambasadorius ypatingiems pavedimams

Daiva Navarette

JAV

Lietuvos garbės konsulė, verslininkė, Globalios Lietuvos Apdovanojimų 2015 laureatė

Sigita Šimkuvienė

JAV

Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narė

Vilija Viešūnaitė

Lietuva

Advokatų kontorų TRINITI JUREX vadovaujančioji partnerė, advokatė, patentinė patikėtinė

Galerija

Pictures by Martynas Zaremba, Justinas Auškelis, and Tomas Bauras.

Apie Global Lithuanian Leaders

Global Lithuanian Leaders | GLL - nevyriausybinė ne pelno siekianti organizacija, kurios misija - telkti diasporos profesionalų tinklą ir įveiklinti jo atstovus Lietuvos augimui.

GLL atranda ir telkia diasporos profesionalus ir skatina juos prisidėti prie globalių galimybių mūsų šaliai kūrimo, Lietuvos vardo garsinimo, ekonomikos stiprinimo, idėjų mainų.

Tinklas jungia 25 lietuvių profesionalų klubus užsienyje bei daugiau kaip 2000 globalių Lietuvos profesionalų iš 49 šalių ir aktyviai juos įtraukia į veiklą Lietuvoje jau daugiau kaip 10 metų.

Daugiau informacijos apie organizaciją ir narystę: www.lithuanianleaders.org