Už globalių Lietuvos profesionalų pripažinimą pasaulyje

KATEGORIJĄ PRISTATO
contcr

Kristina Sabaliauskaitė

Rašytoja ir menotyros mokslų daktarė | Jungtinė Karalystė

Už globalų pripažinimą literatūros pasaulyje ir reikšmingą visuomeninę veiklą

Kristina Sabaliauskaitė dabar yra labiausiai tarptautiniu mastu skaitoma šiuolaikinė Lietuvos rašytoja. Londone gyvena nuo 2002 m., kur baigė podiplomines studijas Londono Universiteto Warburgo Institute ir įgijo daktaro laipsnį Vilniaus Dailės Akademijoje – šioji jai suteikė ir garbės daktarės laipsnį 2019 m. Jos literatūrinis debiutas, keturių dalių istorinis romanas „Silva Rerum“ (2008-2016) tapo literatūriniu įvykiu Lietuvoje, kurio vien pirmoji dalis susilaukė dvidešimt dviejų pakartojimų, o dilogija „Petro Imperatorė“ šiuo metu yra tarptautinis bestseleris Europoje su nuolatos kartojamais tiražais ir iki šiol lietuviškai knygai beprecedenčiu matomumu bei pripažinimu. Autorė taip pat yra tarptautiniu mastu aktyvi Ukrainos ir liberaliosios demokratijos rėmėja, komentuojanti JAV, Britanijos, Nyderlandų, Lenkijos ir kitų šalių žiniasklaidoje; už savo įnašą į kultūrinį Lietuvos ir Lenkijos dialogą ji tapo pirmąja moterimi apdovanota Abiejų Tautų Premija. Jos labdaringa veikla telkiasi į švietimą ir įvairuoja nuo paramos bibliotekoms iki jaunų literatūrinių talentų skatinimo jos vardo kasmetiniame rašinių konkurse vyresniųjų klasių mokiniams.

Už Lietuvos jaunųjų mokslo talentų tarptautinius pasiekimus

KATEGORIJĄ PRISTATO
TeleSoftas - Helmes Group - proposal-01

EMILĖ RADYTĖ

Neuromokslininkė, „Samphire Neuroscience“ bendraįkūrėja | Jungtinė Karalystė

Už mokslo išradimą, padėsiantį moterims visame pasaulyje

Emilė Radytė – neuromokslininkė ir verslininkė, baigusi mokyklą, išvyko studijuoti neuromokslų į Harvardo universitetą JAV, o vėliau Jungtinės Karalystės Oksfordo universitete magistrantūros studijose gilino žinias, kaip smegenų stimuliacija gali padėti gydant depresiją. Šiuo metu Emilė su komanda vysto naują produktą – smegenis stimuliuojantį lankelį, kuris pažaboja menstruacijų skausmą ir priešmenstruacinius simptomus. Toks medicininis prietaisas yra pirmasis pasaulyje – inovatyvi, saugi, paremta klinikiniais tyrimais alternatyva vaistams nuo skausmo. Startuolis „Samphire Neuroscience“ produkto vystymui gavo 200 000 Eur investiciją, įkūrė padalinį Lietuvoje ir neabejotinai turi potencialą tapti dar vienu išskirtiniu lietuvišku startuoliu bei sujudinti medicinos pasaulį.

Už į Lietuvą pritrauktas investicijas

KATEGORIJĄ PRISTATO
tj

SAULIUS BITINAS

„Hollister Lietuva” generalinis direktorius | Lietuva

Už rekordines investicijas Lietuvai medicinos produktų gamybos srityje

Saulius Bitinas savo išskirtine patirtimi ir žiniomis aktyviai prisideda prie tarptautinių gamybinių įmonių klestėjimo Lietuvoje. Jo nuo šių metų vidurio vadovaujama amerikiečių kapitalo sveikatos priežiūros produktus gaminanti įmonė „Hollister Lietuva”, kurioje dirba daugiau nei 600 kvalifikuotų specialistų, į plėtrą per ketverius metus ketina investuoti dar 25 mln. JAV dolerių. Įmonė nuolat didina gamybos pajėgumus, teikia gamybos palaikymo paslaugas kolegoms užsienyje ir juda tapimo „Hollister Incorporated“ kompetencijų centru link. Atsakingas Sauliaus požiūris į įmonės veiklą ir nuolatinis skatinimas didinti „Hollister“ investicijas bei darbuotojų kompetencijas Lietuvoje turi didelės reikšmės šalies ekonomikos augimui.

Už Lietuvos inovacijų proveržį pasaulyje

KATEGORIJĄ PRISTATO
inonaciju-agentura

TOMAS OKMANAS IR EIMANTAS SABALIAUSKAS

„Nord Security” ir „Tesonet” bendraįkūrėjai | Lietuva

Už lietuviško technologijų verslo pripažinimą visame pasaulyje

Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas – technologijų verslų kūrėjai ir vizionieriai, kurie iškėlė Lietuvą į inovacijų ir kibernetinio saugumo lyderius pasaulyje. Vienaragio „Nord Security” produktais naudojasi vartotojai visame pasaulyje, taip pat įvairios tarptautinės įmonės, įskaitant „Calendly“, „Adobe“, „Shutterstock“ ir daug kitų. Šiais metais „Nord Security” pritraukė 100 mln. JAV dolerių investiciją iš JAV privataus kapitalo įmonės „Warburg Pincus“ ir padidino įmonės vertę iki 3 mlrd. JAV dolerių. Be pasaulinio žinomumo ir investicijų pritraukimo, „Tesonet” grupės įmonės vykdo kitą svarbią misiją – pritraukia ir įdarbina Lietuvos diasporos talentus, gyvenančius užsienyje bei skatina juos grįžti į Lietuvą.

Už tarptautinių verslo ryšių kūrimą

KATEGORIJĄ PRISTATO
lrp-lt

INGRIDA GERTRŪDA BUBLYS

Lietuvos garbės generalinė konsulė, įmonės „IBInternational Inc.“ prezidentė | Jungtinės Amerikos Valstijos

Už Lietuvos verslų auginimą, atveriant duris į didžiausią pasaulio rinką

Ingrida Bublys is the first Honorary Consul of independent Lithuania in the USA and has been awarded by various Lithuanian and US institutions for her proactive efforts. Devoting most of her life to strengthening US-Lithuania relations in business, trade, science, and culture, she tirelessly promotes Lithuania globally. Ingrida constantly makes every effort to open the US market to companies exporting Lithuanian products. Her activities and relations with international, business and political organizations contribute to attracting US investments to Lithuania. In 2023, she played a key role in ensuring the success of the North American and Lithuanian Business Forum in Chicago.

Už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje

KATEGORIJĄ PRISTATO
lrt

GABRIELĖ KUPŠYTĖ

Operos solistė / Londono Karališkasis operos teatras | Jungtinė Karalystė

Už Lietuvos vardo garsinimą tarptautinėje operos scenoje

Gabrielė Kupšytė – jaunosios kartos operos solistė, šiuo metu dainuojanti Londono Karališkajame operos teatre. 2018 metais įgijusi magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Gabrielė įstojo į vieną iš prestižiškiausių muzikos mokyklų pasaulyje – Karališkąją muzikos akademiją Londone, o baigusi pratęsė studijas Florencijoje. Pernai Gabrielė buvo atrinkta į prestižinę programą „Jette Parker“, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro apdovanuojimuose buvo išrinkta „Operos viltimi“, o šiais metais Tarptautiniuose operos apdovanojimuose buvo įtraukta į trumpąjį sąrašą „Jaunojo dainininko“ kategorijoje.

Už viso gyvenimo nuopelnus

KATEGORIJĄ PRISTATO
LR URM

Pasaulio lietuvių centras

Lemontas, Jungtinės Amerikos Valstijos

Už viso gyvenimo nuopelnus

Pasaulio lietuvių centras (PLC) įkurtas 1987 m. Lemonte, JAV, 14 tūkst. kv. metrų ploto buvusio vienuolyno pastate kaip ne pelno siekianti organizacija. Tai didžiausias Lietuvos diasporos kultūros, švietimo, socialinis ir dvasinis centras visame pasaulyje. Šiuo metu PLC patalpomis naudojasi apie 50 lietuviškų organizacijų ir įstaigų, kurias vienija bendra misija – išlaikyti ir puoselėti lietuvybę, lietuvių kultūrą ir paveldą, perduoti tai ateities kartoms. Centre vyksta svarbiausi lietuvių bendruomenės renginiai: koncertai, suvažiavimai, valstybinių švenčių minėjimai ir kt. PLC yra pagrindinis šaltinis vietinei bendruomenei ir lankytojams, padedantis pažinti ir vertinti lietuvių kultūrą. Taip pat svarbu paminėti, jog Lietuvai 1990 atkūrus nepriklausomybę PLC įvairiomis iniciatyvomis, kaip telefono linijos įrengimas, aktyviai prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės palaikymo.