Už bendrystę su Lietuvos regionais

PARTNERIS

Alvija Černiauskaitė

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės laikinoji pirmininkė, Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė, lituanistinės mokyklos ir darželio „Obelėlė“ steigėja ir vadovė, JK

Už aktyvų lietuvybės puoselėjimą ir glaudų bendradarbiavimą su gimtu Alytaus kraštu

Alvija yra gimtojo savo miesto Alytaus ambasadorė Jungtinėje Karalystėje. Jos pastangomis Alytuje atsirado ir auga pasaulio alytiškių alėja. Alvija dalyvavo steigiant ir įveiklinant specialiai parengta programa Alytaus lietuvybės centrą, kuriame lietuvių kalbos ir istorijos žinias gerina iš užsienio sugrįžusių šeimų vaikai. Viena naujausių Alvijos iniciatyvų – reaguojant į COVID-19 pandemiją buvo sutelktos lėšos ir suorganizuota daugkartinio naudojimo apsauginių skydų gamyba, jie buvo perduoti Alytaus miesto poliklinikai ir Alytaus rajono savivaldybei.

Už Lietuvos garsinimą pasaulyje

PARTNERIS

Laisvės TV komanda

Lietuva

Už Laisvės kelio bangą, sujungusią 32 valstybes ir patraukusią pasaulio politikų bei žiniasklaidos dėmesį

Globali iniciatyva „Laisvės kelias” sujungė lietuvių, latvių, ukrainiečių ir baltarusių diasporas, siekiant palaikyti baltarusius kovoje už savo laisvę. „Laisvės kelias” vyko daugiau nei 60 miestų 32 valstybėse, Lietuvoje į žmonių grandinę susijungė daugiau nei 50 tūkst. žmonių. Apie įvykį pranešė tokios žiniasklaidos priemonės kaip „Euronews“, LRT.lt portalo partneris „Radio Free Europe / Radio Liberty“ (RFE/RL), „AFP“, „Reuters“, „Sky news“, „France 24“, ABC ir daug kitų.

Speciali padėka

PARTNERIS

Lietuvių profesionalų klubai užsienyje

Speciali padėkos kategorija sukurta įvertinti Lietuvių profesionalų klubus užsienyje, kurie savanoriškai buriasi įvairiuose pasaulio miestuose turtinančioms profesinėms patirtims ir bendriems projektams Lietuvos tarptautiškumo ir konkurencingumo labui. 2020-ieji tapo ypatingo profesionalų įsitraukimo metais: jie rėmė Lietuvą pinigais, dalinosi ryšiais ir vertinga profesine patirtimi, masiškai susitelkė rinkdami Pasaulio lietuvių apygardos Seimo narį.

Už globalią patirtį pandemijos iššūkiams

PARTNERIS

Elena Archipovaitė

Urbanistė, Norwegian Refugee Council (NORCAP) globalios greito reagavimo ekspertų grupės narė, Lietuva / Pasaulis

Už svarų indėlį dalinantis globalia patirtimi, telkiant diasporą ir savanoriaujant pirmosios COVID-19 bangos metu Lietuvoje

Prasidėjus pirmajai COVID-19 pandemijos bangai, Elena savanoriškais pagrindais, sutelkdama Lietuvos diasporą, aktyviai prisidėjo prie įvairų pilietinių iniciatyvų: „Laikykitės, medikai“, Gedimino Legionas, „Hack the crisis“ hakatonas, „Stiprūs kartu“. Krizės valdymo klausimais konsultavo tiek valstybines institucijas, tiek nevyriausybines organizacijas. Elena yra patyrusi nevyriausybinių organizacijų savanorė, urbanistė, Norwegian Refugee Council (NORCAP) organizacijos globalaus greito reagavimo ekspertė, dirbanti humanitarinėse, taikos palaikymo ir darnaus vystymosi misijose visame pasaulyje.

Už viso gyvenimo nuopelnus

PARTNERIS

Dr. Vincas Bartusevičius (1939-2020)

Vokietijos lietuvių bendruomenės garbės pirmininkas, Lietuvos kultūros instituto Hiutenfelde įkūrėjas ir vadovas, sociologas, pedagogas, aktyvus visuomenininkas, Vokietija

Už viso gyvenimo pasišventimą lietuvybei, ilgametę mokslinę ir bendruomeninę veiklą, lietuvių kultūros, švietimo ir istorinės atminties puoselėjimą

Dr. Vincas Bartusevičius ilgus dešimtmečius buvo aktyvus Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Vokietijos lietuvių bendruomenės narys – lietuviškos veiklos šviesuolis, bendruomenės telkėjas ir vienytojas. Jis nuosekliai ir kantriai dirbo puoselėdamas lietuvybę, propaguodamas Lietuvos kultūrą, papročius, tradicijas, kalbą bei istoriją, ypač siekdamas šias vertybes perduoti ateinančioms kartoms. Dr. V. Bartusevičius buvo vienas iš užsienyje gyvenusių lietuvių mokslininkų, telkusių ir vienijusių lietuvių mokslininkus bendrai veiklai, jo moksliniai tyrimai įamžino lietuvių diasporos istoriją. Jo veržlios iniciatyvos ir patriotinių idėjų dėka 1981 m. Hiutenfelde įkurtas Lietuvių kultūros institutas. Tikėdamas lituanistinio švietimo svarba, dr. V. Bartusevičius itin prisidėjo prie Vasario 16-osios gimnazijos Hiutenfelde gyvavimo.

 

Už jaunųjų talentų ugdymą Lietuvai pasaulyje

PARTNERIS

Už virtualios lietuvių mokyklos įkūrimą ir modernų pasaulio lietuvių vaikų ugdymą

Reaguojamos į COVID-19 pandemijos sukeltus pokyčius švietime, Romos ir Pjemonto lietuvių bendruomenių pirmininkės Elzė ir Aurelija ėmėsi suvienyti Italijos lituanistines mokyklas ir perkelti mokymąsi į virtualią erdvę. Pradėjus jungti Italijos lituanistinių mokyklų pajėgas ir paskelbus registraciją, per 2 dienas buvo sulaukta daugiau nei 150 registracijų. Nuo spalio mėn. pamokos virtualioje mokykloje vyksta beveik kasdien. Į tris grupes pagal amžių suskirstyti vaikai mokosi lietuvių kalbos, istorijos, pasaulio pažinimo, dailės ir muzikos. Mokykla, kurioje virtualiai mokosi daugiau kaip šimtas vaikų, laikosi tik ant savanorių pečių. Joje be atlygio dirba šešios mokytojos ir visa organizacinė komanda.

Už skambų balsą pasaulio moksle

PARTNERIS

Vilnius iGEM komanda

Vilniaus Universitetas, Lietuva

Už Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių būsimų mokslininkų apjungimą jau 6 metus iš eilės siekti aukščiausių apdovanojimų prestižiniame sintetinės biologijos konkurse

Nuo 2015-ųjų metų VU studentai įrodo esantys vieni stipriausių gyvybės mokslų srityje laimėdami kasmetiniame didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine Competition). Šiais metais Lietuvos komanda pralenkė 250 stipriausių pasaulio universitetų komandų ir laimėjo didįjį konkurso prizą. Geriausia 2020-ųjų „iGEM“ konkurso komanda pasaulyje iš Lietuvos pristatė projektą „FlavoFlow“ siūlydama sprendimus pavojingos Flavobacterium genties bakterijų sukeltos žuvų infekcijos gydymo bei prevencijos platformoms kurti. 2015-aisiais ir 2016-aisiais Lietuvos iGEM komanda pelnė aukso medalius, 2017-aisiais komandos projektas „SynOri“ buvo laimėjęs pagrindinį konkurso prizą, 2018-ųjų komanda iškovojo bronzos medalius.

Už lietuviškų idėjų proveržį pasaulyje

PARTNERIS

Vytenis Buzas ir Linas Sargautis

Įkūrėjai / „NanoAvionics“, JAV, Lietuva

Už ilgalaikę sėkmę pasaulinėje kosmoso technologijų industrijoje

NanoAvionics“ yra pirmoji ir vienintelė lietuviška kosmoso technologijų įmonė, besispecializuojanti palydovų misijose globaliems klientams – nuo standartizuotų palydovų platformų ir modulinių palydovų sistemų kūrimo ir gamybos iki palydovų integracijos, paleidimo į kosmosą ir misijos valdymo paslaugų. Įmonės komandos branduolys 2014 m. paleido vieną iš dviejų pirmųjų lietuviškų žemės palydovų „LituanicaSAT-1“. Dabar, po 6 metų, komanda yra išaugusi iki 90 žmonių, įmonė turi biurus Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, įvykdė daugiau nei 75 sėkmingas palydovų misijas ir komercinius projektus. Tarp „NanoAvionics“ klientų yra tokios garsios rinkos lyderės kaip NASA, „Thales Alenia“, „Space“, „MIT“, „ESA“, „SEN“ ir daug kitų inovatyvių kosmoso rinkos įmonių. Pasaulinėje kosmoso industrijoje „NanoAvionics“ bendraįkūrėjas ir vadovas Vytenis Buzas įvardijamas kaip vienas iš idėjinių lyderių, kurių darbus reikia stebėti 2021 metais.