Už lietuviškų idėjų proveržį pasaulyje

PARTNERIS

Danielius Stasiulis ir Ervinas Rimdeika

Įkūrėjai / „BitDegree“, Lietuva

BitDegree-Danielius Stasiulis
Ervinas Rimdeika

Už pasaulyje pripažintas mokymosi ir švietimo inovacijas

Globali internetinių mokymų platforma „BitDegree“ pasauliniame kongrese Vienoje „World Summit Awards“ buvo pripažinta pasauliniu nugalėtoju mokymosi ir švietimo inovacijų kategorijoje. Platforma „BitDegree“ išskirtinumas - decentralizuotos blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos panaudojimas, kuriant internetinio švietimo sprendimus, galinčius ženkliai prisidėti prie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų. Įmonės įkūrėjai Danielius Stasiulis ir Ervinas Rimdeika yra aktyvūs skaitmeninių švietimo technologijų vystytojai Lietuvoje, „BitDegree“ yra vieni iš mokymosi inovacijų bendruomenės EdTech Lithuania steigėjų.

Henrikas Rapolas Urbonas, Simona Andrijauskaitė, Domas Labokas

Įkūrėjai / „Interactio“, Lietuva

Už sinchroninio vertimo paslaugų technologijas, įgalinusias Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų institucijų nuotolinį darbą

Nuo COVID-19 apribojimų pradžios sinchroninio vertimo platforma „Interactio“ tapo pirmuoju Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų institucijų pasirinkimu, organizuojant nuotolinius susitikimus. Šių metų gegužę „Interactio“ aptarnavo didžiausią Europos Komisijos pasaulio lyderių telekonferenciją, kurios metu buvo surinkta 7,4 mrld. eurų COVID-19 gydymo ir skiepų moksliniams tyrimams. Joje dalyvavo daugiau nei 40 valstybių vadovai ir filantropai. Nuo 2015 metų „Interactio“ pasiūlė vertimo sprendimus daugiau nei 9000 renginių 40-yje skirtingų valstybių, dirbo su tokiais klientais kaip „Google“, „Microsoft“, „Mary Kay“, TEDx“, „Apple“.

Henrikas Urbonas
simona andrijauskaite
domas labokas

Ieva Vaitkevičiūtė

Įkūrėja ir vadovė / „Mindletic“, Lietuva

Ieva-Vaitkevičiūtė-Mindletic

Už aktualų sprendimą globaliai kovai su pandemijos padariniais

Emocinio balanso palaikymui skirta programėlė „Mindletic“ (anksčiau žinoma kaip „Act on Crisis“) užėmė 2-ąją vietą tarptautiniame programavimo maratone „The Global Hack“, kuriame 15 tūkst. dalyvių iš 100 valstybių pateikė per 1000 idėjų spręsti COVID-19 pandemijos problemoms. Lietuvoje, Vokietijoje ir Norvegijoje gyvenančių lietuvių kurta programėlė sudomino pasaulinę žiniasklaidą „Forbes“, „NHK WORLD-JAPAN“, ji buvo apdovanota Lietuvos startuolių ekosistemos apdovanojimuose „Wrap Up of 2020 & Startup Museum Awards“. „Mindletic“ skatina rūpintis savo emocine sveikata, siūlydama trijų tipų paslaugas: kvėpavimo pratimus, anonimiškus pokalbius virtualiuose pokalbių kambariuose ir privačias sesijas su sertifikuotais psichologais.

Vytenis Buzas ir Linas Sargautis

Įkūrėjai / „NanoAvionics“, JAV, Lietuva

Už ilgalaikę sėkmę pasaulinėje kosmoso technologijų industrijoje

NanoAvionics“ yra pirmoji ir vienintelė lietuviška kosmoso technologijų įmonė, besispecializuojanti palydovų misijose globaliems klientams – nuo standartizuotų palydovų platformų ir modulinių palydovų sistemų kūrimo ir gamybos iki palydovų integracijos, paleidimo į kosmosą ir misijos valdymo paslaugų. Įmonės komandos branduolys 2014 m. paleido vieną iš dviejų pirmųjų lietuviškų žemės palydovų „LituanicaSAT-1“. Dabar, po 6 metų, komanda yra išaugusi iki 90 žmonių, įmonė turi biurus Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, įvykdė daugiau nei 75 sėkmingas palydovų misijas ir komercinius projektus. Tarp „NanoAvionics“ klientų yra tokios garsios rinkos lyderės kaip NASA, „Thales Alenia“, „Space“, „MIT“, „ESA“, „SEN“ ir daug kitų inovatyvių kosmoso rinkos įmonių. Pasaulinėje kosmoso industrijoje „NanoAvionics“ bendraįkūrėjas ir vadovas Vytenis Buzas įvardijamas kaip vienas iš idėjinių lyderių, kurių darbus reikia stebėti 2021 metais.

Vytenis Buzas_Nanovionics
Linas Sargautis (1)

Už skambų balsą pasaulio moksle

PARTNERIS

Alvydas Lisauskas ir VU Fizikos fakulteto Terahercų elektronikos grupė

VU Fizikos fakulteto profesorius ir Terahercų elektronikos laboratorijos vadovas, CENTERA Terahercų tyrimų grupės vadovas, Lietuva / Vokietija

Alvydas Lisauskas

Už globalų indėlį vystant terahercinių bangų panaudojimą kosmoso tyrimams

Prof. Alvydo Lisausko vadovaujama VU Terahercų elektronikos grupė jau kelerius metus tiria ir gamina labai didelio dažnio radijo bangų elektroninius įrenginius Europos kosmoso agentūros (ESA) užsakymu. Jų sukurti prietaisai išbandomi kosmoso tyrimo laboratorijose. Lietuvoje sukurtų jutiklių išskirtinumas – mažesni įrenginių gabaritai ir svoris. Alvydas daktaro laipsnį apsigynė Švedijos KTH Karališkame technologijos institute. Profesorius turi didelę patirtį terahercinių bangų elektroninių prietaisų gamyboje, šiuo metu vadovauja VU ir Varšuvos CENTERA Terahercų tyrimų grupėms.

Audrius Alkauskas

Fizinių ir Technologijos Mokslų Centro (FTMC) mokslininkas, KTU Matematikos ir Gamtos Mokslų Fakulteto profesorius, Lietuva

Už pasiekimus teorinėje medžiagotyroje ir kvantiniame informacijos apdorojime, atspausdintus prestižiniuose mokslo žurnaluose

Fiziko-teoretiko Audriaus Alkausko mokslinis atradimas, susijęs su kvantinėmis technologijomis, dar 2019 metais atsidūrė ant vieno įtakingiausių pasaulio taikomosios fizikos žurnalų „Applied Physics Letters“ viršelių. Mokslininkas su komanda pristatė tyrimą apie kvantinių emiterių prigimties nustatymą dvimačiuose puslaidininkiuose. Audrius toliau plėtoja medžiagų elektroninės struktūros aprašymo ir kvantinio informacijos apdorojimo mokslinius tyrimus, su komanda dalyvauja Europos Sąjungos projekte, skirtame kurti kvantinius jutiklius deimantų pagrindu. Mokslų daktaro disertaciją Audrius apgynė Bazelio universitete (Šveicarija), dirbo Šveicarijos Federaliniame Politechnikos Institute Lozanoje (EPFL) bei Kalifornijos Universitete Santa Barbaroje. Dabar tęsia mokslinius darbus grįžęs į Lietuvą.

Audrius Alkauskas_ok

Vilnius iGEM komanda

Vilniaus Universitetas, Lietuva

iGEM komandos

Už Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių būsimų mokslininkų apjungimą jau 6 metus iš eilės siekti aukščiausių apdovanojimų prestižiniame sintetinės biologijos konkurse

Nuo 2015-ųjų metų VU studentai įrodo esantys vieni stipriausių gyvybės mokslų srityje laimėdami kasmetiniame didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine Competition). Šiais metais Lietuvos komanda pralenkė 250 stipriausių pasaulio universitetų komandų ir laimėjo didįjį konkurso prizą. Geriausia 2020-ųjų „iGEM“ konkurso komanda pasaulyje iš Lietuvos pristatė projektą „FlavoFlow“ siūlydama sprendimus pavojingos Flavobacterium genties bakterijų sukeltos žuvų infekcijos gydymo bei prevencijos platformoms kurti. 2015-aisiais ir 2016-aisiais Lietuvos iGEM komanda pelnė aukso medalius, 2017-aisiais komandos projektas „SynOri“ buvo laimėjęs pagrindinį konkurso prizą, 2018-ųjų komanda iškovojo bronzos medalius.

Už globalią patirtį pandemijos iššūkiams

PARTNERIS

Aurika Savickaitė, David Dobilas Lukauskas, Viktorija Trimbel

Partneriai / „Helmet Based Ventilation“, JAV / Lietuva

Painted headshot Aurika Savickaite
Painted headshot David Dobilas Lukauskas
Painted headshot Viktorija Trimbel

Už pagalbą Lietuvai įsigijant kritiniams COVID-19 pacientams gydyti skirtus neinvazinius ventiliacijos šalmus

Pandemijos pradžioje MedEdTech projektas „Helmet Based Ventilation“ padėjo „Laisvės TV“  iniciatyvai „Laikykitės, medikai“ įsigyti 250 neinvazinių ventiliacijos šalmų, mažinančių mechaninės intubacijos poreikį kritiniams COVID-19 pacientams. JAV įkurtos „Helmet Based Ventilation“ iniciatyvos esmė - aukštos kokybės ekspertinės informacijos portalas apie neinvazinių ventiliacijos šalmų metodą, jungiantis medicinos įstaigas ir gamintojus, fasilituojantis naujų išradimų vystymus. Šis metodas yra naudojamas gydant COVID-19 pacientus Europoje, tačiau Amerikoje jis vis dar menkai žinomas. Šios technologijos taikymo ekspertė Aurika tapo finalininke „Global Women-Led Startup in Tech of the Year“ apdovanojimuose.

Tumas Beinortas

Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas, JK

Už savanoriavimą įsijungiant į Lietuvos Vyriausybę konsultuojančių medikų grupę dėl COVID-19 ligos suvaldymo

Pastaruosius mėnesius Tumas tiesiogiai dirba su COVID-19 pacientais Kembridžo universitetinėje ligoninėje. Nuo pandemijos pradžios Tumas aktyviai įsijungė konsultuojant Lietuvos vyriausybę ir medikus COVID-19 pandemijos sukeltos krizės valdymo klausimais. Jis kvietė globalios Lietuvos mokslininkus ir medikus vienyti jėgas į Įrodymais pagrįstos medicinos grupę ir paruošė rekomendacijas COVID-19 valdymui. Tumas buvo antras žmogus pasaulyje, tapęs „AstraZeneca“ ir Oksfordo mokslininkų sukurtos COVID-19 vakcinos bandymo savanoriu. Jis yra baigęs biochemijos studijas Kembridžo universitete ir medicinos studijas Oksforde.

Tumas Beinortas

Elena Archipovaitė

Urbanistė, Norwegian Refugee Council (NORCAP) globalios greito reagavimo ekspertų grupės narė, Lietuva / Pasaulis

Elena Archipovaite

Už svarų indėlį dalinantis globalia patirtimi, telkiant diasporą ir savanoriaujant pirmosios COVID-19 bangos metu Lietuvoje

Prasidėjus pirmajai COVID-19 pandemijos bangai, Elena savanoriškais pagrindais, sutelkdama Lietuvos diasporą, aktyviai prisidėjo prie įvairų pilietinių iniciatyvų: „Laikykitės, medikai“, Gedimino Legionas, „Hack the crisis“ hakatonas, „Stiprūs kartu“. Krizės valdymo klausimais konsultavo tiek valstybines institucijas, tiek nevyriausybines organizacijas. Elena yra patyrusi nevyriausybinių organizacijų savanorė, urbanistė, Norwegian Refugee Council (NORCAP) organizacijos globalaus greito reagavimo ekspertė, dirbanti humanitarinėse, taikos palaikymo ir darnaus vystymosi misijose visame pasaulyje.

Gintarė Balsevičiūtė

Mokymo programų diegimų vadovė / „Coursera“, JK

Už 24 tūkst. lietuvių mokytis paskatinusią iniciatyvą

Prasidėjus COVID-19 protrūkiui šį pavasarį, „Coursera” sukūrė nemokamą pasaulinę „Workforce Recovery” iniciatyvą, skirtą pažeidžiamų grupių – neteisingai įdarbintų (underemployed) ir bedarbių – kvalifikacijos kėlimui ar keitimui. Lietuvai neįsitraukus per pirmas pora savaičių, Gintarė susisiekė su Lietuvos vyriausybės kanceliarija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Užimtumo tarnyba ir pateikė planą įdiegti šią programą. Gintarės iniciatyva įdiegus šią programą Lietuvoje į nemokamus kursus užsiregistravo daugiau nei 24 tūkstančiai vartotojų. Lietuvos rezultatai pateko tarp dešimt geriausiai programą įsisavinusių valstybių.

Gintare Balseviciute

Žilvinas Mecelis

Bendraįkūrėjas ir vyriausiasis investicijų direktorius / „Covalis Capital“, JAV / JK

zilvinas-mecelis-5e833dee07aba

Už kovai su pandemija paaukotus 250 000 eurų ir nuolatinę filantropinę veiklą Lietuvoje

Prasidėjus COVID-19 pandemijai Žilvinas su šeima įvairioms paramos iniciatyvoms skyrė 250 000 eurų. Parama buvo paskirstyta iniciatyvai „Laikykitės, medikai!”, VšĮ “Gydymo įstaigų paramos fondas”, Vilniaus miesto savivaldybės projektams ir Plungės rajono ligoninei. Žilvinas buvo vienas iš didžiųjų muziejaus „MO” mecenatų, M.K. Čiurlionio paminklo Plungėje rėmėjas ir kt. Esant galimybei, Žilvinas neatsisako pasidalinti savo patirtimi ir įžvalgomis Lietuvoje rengiamuose verslo forumuose ir konferencijose. Žilvinas yra pasaulyje pripažintas investicijų infrastruktūros ir komunalinio ūkio srityse ekspertas.

Už Lietuvos garsinimą pasaulyje

PARTNERIS

Arūnas Matelis

Dokumentinio kino režisierius ir prodiuseris / „Studio Nominum“, Lietuva

Arunas Matelis

Už pirmojo lietuvių filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ proveržį į pagrindines pasaulio kino platinimo platformas, siekiančias daugiau kaip milijardą žiūrovų

Dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ šiais metais buvo išleistas virš 90-ies šalių internetinėse platformose, įskaitant „iTunes“, „Amazon“, „Google Play“, „Kanopy“. Jungtinėse Amerikos Valstijose filmas buvo pakilęs net iki TOP 3 vietos „iTunes“ platformoje, sporto dokumentikos kategorijoje. Arūno filmas apie dviračių varžybų „Giro d’Italia“ užkulisius yra pelnęs 18 tarptautinių apdovanojimų, 2017 metais buvo pripažintas geriausiu lietuvišku filmu, o 2018 metais atstovavo Lietuvą ir siekė „Oskaro“ dviejose kategorijose.

Giedrė Žickytė

Dokumentinio kino režisierė ir prodiuserė / „Moonmakers“, Lietuva

Už pasaulį sukrėtusį įtraukiantį Lietuvos istorijos pasakojimą dokumentiniame filme „Šuolis" ir jo pergales šių metų Varšuvos, Romos bei Niujorko kino festivaliuose

Giedrė modernia kino kalba papasakojo jaudinančią Lietuvos rezistencijos istoriją pasaulinėms auditorijoms. Dokumentinis filmas „Šuolis“ (The Jump) - istorija apie lietuvį Simą Kudirką, kuris Šaltojo karo metu bandė pabėgti iš Sovietų Sąjungos, peršokdamas iš Sovietinio laivo pas amerikiečius - sukrėtė paveikiu Lietuvos istorijos pasakojimu ir įtraukiančiu siužetu. Tarptautiniame A klasės Varšuvos kino festivalyje pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu, per du mėnesius apkeliavęs kino festivalius trijuose žemynuose. Pirmą kartą lietuviškas filmas buvo pakviestas į prestižinio Romos kino festivalio oficialią programą, o Niujorko dokumentinių filmų festivalyje DOC NYC 2020 įtrauktas į JAV publikos favoritų dešimtuką.

Giedre Zickyte_The Jump_RomeIFF15_photocall

Karina Sudenytė

Bendraįkūrėja ir Marketingo vadovė / „Flawsome!“, JK

Karina Sudenyte

Už gamtai draugišką socialinio verslo idėją ir jos veiklos tarptautinį pripažinimą

Šiais metais Karina „Forbes“ buvo įtraukta į 30-ies įtakingiausių Europos socialinio verslo lyderių iki 30-ies metų sąrašą. Karinos su vyru išvystyta idėja gaminti šalto spaudimo sultis iš estetinių prekybos centrų standartų neatitinkančių vaisių ir daržovių sulaukė daug Europos žiniasklaidos dėmesio. „Flawsome!“ per 3 artimiausius metus planuoja sutaupyti 6 tūkstančius tonų vaisių pertekliaus ir paaukoti 1 milijoną gėrimų labdaros organizacijoms visoje Jungtinėje Karalystėje.

Laisvės TV komanda

Lietuva

Už Laisvės kelio bangą, sujungusią 32 valstybes ir patraukusią pasaulio politikų bei žiniasklaidos dėmesį

Globali iniciatyva „Laisvės kelias” sujungė lietuvių, latvių, ukrainiečių ir baltarusių diasporas, siekiant palaikyti baltarusius kovoje už savo laisvę. „Laisvės kelias” vyko daugiau nei 60 miestų 32 valstybėse, Lietuvoje į žmonių grandinę susijungė daugiau nei 50 tūkst. žmonių. Apie įvykį pranešė tokios žiniasklaidos priemonės kaip „Euronews“, LRT.lt portalo partneris „Radio Free Europe / Radio Liberty“ (RFE/RL), „AFP“, „Reuters“, „Sky news“, „France 24“, ABC ir daug kitų.

Laisvės kelias

Milda Mitkutė

Bendraįkūrėja / „Vinted“, Lietuva

Milda Mitkutė

Už ryžtingą moterų verslo kūrėjų balsą pasaulyje

Šiais metais įmonės „Vinted“ bendraįkūrėja Milda Mitkutė „Business financing” buvo išrinkta į Pasaulio moterų verslo kūrėjų sąrašą, kuriame pagal pritrauktas investicijas yra dešimtoje vietoje. Tik 10 proc. visų startuolių investicijų pasaulyje pritraukia įmonės, kurių bendraįkūrėjos yra moterys. Tai, kad Milda buvo pripažinta 10-oji pasaulyje pagal pritrauktų investicijų kiekį yra didelis įkvėpimas visoms Lietuvos moterims, siekiančioms kurti tarptautiniu mastu klestinčius verslus. „Vinted“ yra pirmasis lietuviškas technologinis „vienaragis”, sukūręs platformą privatiems asmenims prekiauti antrinės drabužių ir vaikų prekių rinkos prekėmis. „Vinted“ veikia 12-oje rinkų, kur dirba per 500 darbuotojų ir aptarnauja per 34 mln. vartotojų.

Remigijus Šimašius ir Vilniaus miesto savivaldybė

Lietuva

Už tarptautinį dėmesį patraukusį kūrybiškumą, pritaikant miesto erdves kavinėms ir COVID-19 apribojimams

Vilniaus miesto savivaldybės ir jos įstaigų iniciatyva sudaryti palankias sąlygas lauko kavinėms atsigauti po pirmosios pandemijos bangos ir įsikurti senamiesčio gatvėse sulaukė tarptautinio atgarsio. BBC, CNN, „The Guardian”, „Euronews”, „Independent“ ir daug kitos pasaulio žiniasklaidos rašė apie šį įgyvendintą sprendimą saugiai socializuotis, išlaikant miesto gyvybingumą ir pozityvią nuotaiką. Vilniaus pavyzdžiu pasekė ne vienas pasaulio miestas.

R.Simasius ir komanda

Už bendrystę su Lietuvos regionais

PARTNERIS

Alvija Černiauskaitė

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės laikinoji pirmininkė, Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė, lituanistinės mokyklos ir darželio „Obelėlė“ steigėja ir vadovė, JK

Alvija Cerniauskaite

Už aktyvų lietuvybės puoselėjimą ir glaudų bendradarbiavimą su gimtu Alytaus kraštu

Alvija yra gimtojo savo miesto Alytaus ambasadorė Jungtinėje Karalystėje. Jos pastangomis Alytuje atsirado ir auga pasaulio alytiškių alėja. Alvija dalyvavo steigiant ir įveiklinant specialiai parengta programa Alytaus lietuvybės centrą, kuriame lietuvių kalbos ir istorijos žinias gerina iš užsienio sugrįžusių šeimų vaikai. Viena naujausių Alvijos iniciatyvų – reaguojant į COVID-19 pandemiją buvo sutelktos lėšos ir suorganizuota daugkartinio naudojimo apsauginių skydų gamyba, jie buvo perduoti Alytaus miesto poliklinikai ir Alytaus rajono savivaldybei.

Donata Simonaitienė

Lituanistinės mokyklos „Gintarėlis“ vadovė, iniciatyvos „Globalus Panevėžys“ ambasadorė, Airija

Už bendradarbiavimą su Panevėžio miesto savivaldybe integruojant grįžtančius gyventi į Lietuvą vaikus bei Airijos vaikų ugdymą lietuviška dvasia

Donatos iniciatyva Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijoje atsirado mobili klasė, kuri integruoja lietuvių kalbos nemokančius iš užsienio grįžusių šeimų vaikus. Trečius metus iš eilės kartu su įvairiomis Lietuvos mokyklomis, Panevėžio socialinių paslaugų centru, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Donata organizuoja mokinių mainų stovyklą „Lietuva+Airija=Aš“. Jos metu vaikai iš Airijos savaitę keliauja po Lietuvą, o Lietuvos vaikai ir mokytojos keliauja po Airiją. Donata 10 metų vadovauja Kavano mieste Airijoje esančiai lituanistinei mokyklai „Gintarėlis“. Ji priklauso Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sudarytoje grįžtančiųjų į Lietuvą integracijos darbo modelio parengimo grupei.

Donata Simonaitienė

Marius Čižiūnas

Bendruomenės „Sveikas kodas“ įkūrėjas, IT konsultantas, lyderystės entuziastas, Lietuva

Marius Ciziunas

Už jaunimo telkimą ir aktyvinimą Ukmergės rajone, auginant „Sveiko kodo“ bendruomenę

Marius po 5 metų gyvenimo Londone grįžo gyventi į Lietuvą ir aktyviai įsitraukė į gimtojo Ukmergės rajono Rečionių kaimo jaunimo bendruomenės vystymą. Marius antrus metus iš eilės rengia jaunimo stovyklą „Sveikas kodas” paaugliams Ukmergės rajone, kuria apjungia fizinį aktyvumą, psichologiją ir programavimo mokymus. Vysto ir augina per stovyklas susipažinusių Ukmergės rajono jaunuolių bendruomenę. Telkia Ukmergės savivaldybės ir nevyriausybines organizacijas bendriems jaunimo ugdymo ir integravimo projektams.

Monika Lionaitė

„Openhack 2020 Australia“ vadovė ir įkūrėja, iniciatyvos „Globali Tauragė“ ambasadorė, Australija

Už aktyvų įsitraukimą į Tauragės vystymąsi, skatinant jaunimo savanorišką veiklą savo pavyzdžiu

Monika yra Tauragės garbės ambasadorė Australijoje. Ji savo patirtimi ir žiniomis prisideda organizuodama Tauragės savivaldybės ir jaunimo renginius, perteikia gerąją patirtį mentoriaudama jaunimui ir jauniesiems specialistams. 2020 metų pabaigoje Monikos iniciatyva vyksta virtualus Tauragės hakatonas, skirtas skatinti Tauragės rajono inovacijas įvairiose srityse. Monika siekia prisidėti prie pozityvios, vieningos ir drąsios kartos ugdymo, kuriančios technologinėmis inovacijomis garsėjančią Lietuvą.

Monika Lionaite