Už Lietuvos balso sklaidą pasaulyje

Už Lietuvos balso sklaidą pasaulyje

KATEGORIJĄ PRISTATO
ihv-hor

Florent Georgesco

Rašytojas, kultūros žurnalistas, „Le Monde“ literatūrinio priedo redaktorius | Prancūzija

Georgesco

Už lietuviškos kultūros puoselėjimą Prancūzijos žiniasklaidoje

Florent Georgesco – prancūzų rašytojas ir žurnalistas, sukaupęs didelę patirtį viename didžiausių Prancūzijos dienraščių „Le Monde“, šiuo metu eina „Le Monde des livres“ literatūrinio priedo redaktoriaus ir humanitarinių mokslų priedo redaktoriaus pavaduotojo pareigas. Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Florent pirmą kartą apsilankė Lietuvoje kaip reporteris ir vizito metu užgimė meilė Lietuvai. Per eilę metų Florent išsamiai apžvelgė beveik visas prancūzų kalba išleistas lietuvių autorių knygas bei pats rašo straipsnius apie lietuvišką kultūrą, įkvėptas savo reguliarių apsilankymų Lietuvoje. 2024 m. rudenį žurnalas „Literatūra ir menas“ išleido specialų „Le Monde“ numerį, o Prancūzijoje vykstant Lietuvos kultūros sezonui, Florent dėka „Le Monde des livres“ skyrė dalį leidinio lietuviškai literatūrai, spektakliams bei parodoms apžvelgti.

Yuko Yamasaki

Lietuvių kultūros ambasadorė, pagalbos Ukrainai aktyvistė | Japonija

Yuko Yamasaki

Už Lietuvos kultūros ambasadorystę Japonijoje

Yuko Yamasaki – buvusio Japonų ambasadoriaus Lietuvoje Shiro Yamasaki žmona, išskirtinė asmenybė, sujungusi dvi kultūras – lietuviškąją ir japoniškąją – per meną, muziką ir labdarą. Gyvendama Lietuvoje, Yuko išmoko groti lietuviškomis kanklėmis, o sugrįžusi į Japoniją tęsia „lino furošikių“ projektą, kuriame derina lietuviško lino ir japoniško dovanų pakavimo meno tradicijas. Ji taip pat aktyviai prisideda prie humanitarinės pagalbos Ukrainai, kartu su labdaros fondu „Rugutė“ renka paramą onkologinėmis ligomis sergantiems Ukrainos vaikams bei jų šeimoms. Yuko yra tapusi Lietuvos balsu Japonijoje – ji populiarina lietuvių vaikų literatūrą, pristatydama į japonų kalbą išverstas „Kakės Makės“ knygas, bei puoselėja kulinarinius mainus, dalydamasi lietuviškos virtuvės patirtimi su Japonijos vietos bendruomenėmis.

Stephen Knox Jones

Biochemikas, mokslininkas | Jungtinės Amerikos Valstijos, Lietuva

Stephen Jones

Už naujas tarptautines galimybes Lietuvos gyvybės mokslams

Stephen Knox Jones – biochemikas, 2021 metasi Teksaso universitete užbaigęs podoktorantūros studijas, savo karjerai pasirinko Vilniaus universitetą. Pradėjęs dirbti VU Gyvybės mokslų centre, jis tapo pirmuoju Lietuvoje mokslininku, gavusiu Europos mokslų tarybos dotaciją pradedantiesiems tyrėjams, ir pelnė prestižinę Europos molekulinės biologijos organizacijos dotaciją. Stephen Lietuvoje įkūrė tarptautinę mokslininkų paramos asociaciją, kuri palengvina užsienio tyrėjams pereinamuoju laikotarpiu ir didina Lietuvos patrauklumą pasaulio talentams. Stephen, dalindamasis Lietuvos patirtimi ir moksliniais pasiekimais tarptautinėse konferencijose, kuria pozityvų Lietuvos įvaizdį.

Už į Lietuvą pritrauktas investicijas

Už į Lietuvą pritrauktas investicijas

KATEGORIJĄ PRISTATO
tj

Trevor Hanbury

„Cencora” Lietuvos padalinio vadovas, vyresnysis finansų viceprezidentas | Jungtinė Karalystė, Lietuva

Trevor Hanbury

Už ilgametę ambasadorystę Lietuvai, pritraukiant užsienio investicijas

Trevor Hanbury – Jungtinės Karalystės pilietis, vadovaujantis „Cencora” (ex. AmerisourceBergen, World Courier) kompetencijų centrui Lietuvoje nuo pat jo įsteigimo pradžios 2018 metais. Trevoras prieš daugiau nei dešimtmetį patikėjo Lietuvos potencialu, kai jo atstovaujama įmonė rinkosi šalį naujam paslaugų centrui. Jo indėlis sprendimo priėmimui ir nepailstama ambasadorystė bėgant metams stipriai prisidėjo prie „Cencora” padalinio Lietuvoje įsteigimo ir augimo. Šiuo metu įmonė Lietuvoje turi virš 530 darbuotojų ir sėkmingai auga toliau. Lietuvoje įkurtas kompetencijų centras buvo pirmasis toks „Cencora” padalinys pasaulyje ir vis dar didžiausias, lyderiaujantis formuojant globalią įmonės verslo paslaugų strategiją.

Elinga Kavaliauskienė

„Rocket Software” Lietuvos padalinio vadovė

Elinga Kavaliauskiene (1)

Už Lietuvos technologijų sektoriaus vystymą ir garsinimą pasaulyje

Elinga jau daugiau nei dešimtmetį dirba užsienio kapitalo įmonėse Lietuvoje, užimdama vadovaujančias pareigas ir prisidėdama prie šalies ekonomikos stiprinimo. Pastaruosius penkis metus Elinga vadovauja JAV technologijų įmonės „Rocket Software” Lietuvos padaliniui, kuriame dirba virš 200 darbuotojų. Elingos lyderystės dėka vien šiais metais įmonė Lietuvoje išaugo dvigubai, plečiamas funkcijų krepšelis ir kuriamos naujos galimybės šalies rinkai. Taip pat „Rocket Software” atidarė pirmąją žemo lygio programuotojų akademiją, kurią būtent startavo Lietuvoje. Šios akademijos dėka Lietuva taps dar konkurencingesnė IT rinkoje. Elinga ne tik stiprina Lietuvos pozicijas globalioje „Rocket Software”  organizacijoje, bet ir aktyviai prisideda prie įvairių iniciatyvų, verslo ryšių bei patirties sklaidos, į Lietuvą pritraukiant kitus užsienio investuotojus. 

Sigitas Žvirblis

UAB „Intersurgical” generalinis direktorius

Sigitas Žvirblis2

Už ilgametį Lietuvos pramonės vystymą, kuriant pozityvų poveikį regionuose

Sigitas Žvirblis vadovauja „Intersurgical” nuo pat įmonės plėtros į Lietuvą 1994 metais. Sigito su komanda atsidavimas bei įgūdžiai leido įmonei ženkliai užaugti ir tapti viena didžiausių šalies gamyklų, kurioje dirba virš 2400 specialistų. Įmonėje dirba du trečdaliai Pabradės gyventojų, o likusieji atvyksta iš kitų gretimų miestų ir kaimų, todėl „Intersurgical” įtaka regiono vystymuisi yra didžiulė. Be to, Sigitas daug dėmesio skiria specialistų, ypač jaunosios kartos, mokymams ir talentų ugdymui, vystydamas bendradarbiavimą su aukštosiomis mokyklomis. Sigito įdirbio dėka įmonė Lietuvoje tęsia augimą ir šiemet paskelbė apie būsimas 28 mln. eurų investicijas Pabradėje.

Už jaunųjų talentų užsienyje ugdymą

Už jaunųjų talentų užsienyje ugdymą

Lietuvių išeivijos studentų stažuotė / Romena Čiūtienė

Jungtinės Amerikos Valstijos, Belgija

Romena Ciutiene

Už diasporos studentų ryšio su Lietuva kūrimą ir stiprinimą per stažuotes

„Lietuvių išeivijos studentų stažuotė“ (LISS) – nuo 2009 metų JAV lietuvių bendruomenės organizuojama penkių savaičių trukmės programa, suteikianti galimybę JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams atlikti stažuotes pagal savo studijų kryptį Lietuvoje. Dalyviai ne tik įgyja profesinių įgūdžių, bet ir patobulina lietuvių kalbos žinias, dalyvauja kultūrinėse veiklose, kurios leidžia giliau pažinti lietuvių tapatybę, šalies kultūrą ir kasdienybę. Nuo 2019 metų vadovaujant Romenai Čiūtienei, programoje jau dalyvavo 75 studentai. Romena išvystė stažuočių programą ir partnerių tinklą, per kurį jaunimas atranda Lietuvą kaip modernią technologijų šalį, o po stažuočių daugelis jų domisi Lietuva kaip vieta jų studijoms ar karjerai.

Vytautas Jankauskas, Dr. / „LT Big Brother“

Politologas, buvęs mentorystės programos „LT Big Brother“ vadovas | Šveicarija

VJankauskas_bright

Už tarptautinės mentorystės iniciatyvos, ugdančios jaunimą, vystymą

Vytautas Jankauskas – pripažintas socialinių mokslų daktaras ir tarptautinių ryšių bei plėtros ekspertas, šiuo metu dirbantis Tarptautiniame Raudonojo Kryžiaus komitete Ženevoje. Vytautas kelis metus vadovavo „LT Big Brother“ – didžiausiai lietuvių diasporos mentorystės programai, jungiančiai profesionalus iš 24 šalių. Vytauto lyderystės dėka programa išaugo į kitą lygį ir per pastaruosius dvejus metus padėjo daugiau nei 1000 jaunų lietuvių tobulėti asmeniškai ir profesiškai. Vytauto iniciatyva „LT Big Brother“ tapo pavyzdiniu modeliu, stiprinančiu Lietuvos ryšius su diaspora, o ugdomi talentai yra pasirengę prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo.

Lituanistinė mokykla „4 vėjai“ / Arūnas ir Aušra Teišerskiai

Airija

tsr

Už lituanistinio švietimo plėtrą ir diasporos vaikų ryšio su Lietuva stiprinimą

Jau 20 metų veikianti Dublino lietuvių mokykla „4 vėjai“ yra didžiausia lituanistinė mokykla Europoje ir trečia pagal dydį pasaulyje. Mokykla, kurios dviejuose savarankiškuose skyriuose mokosi 250 mokinių ir dirba 50 mokytojų bei padėjėjų, puoselėja lietuvių kalbą, kultūrą ir tapatybę. Mokykla „4 vėjai“ prisideda prie lituanistinio švietimo kokybės stiprinimo – rūpinasi lietuvių kalbos mokymo vertinimo sistema, organizuoja mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas ir teikia administracines paslaugas kitoms Airijos lituanistinėms mokykloms. Aktyviai bendradarbiaudama su kitomis lituanistinėmis organizacijomis, mokykla kuria tvirtą tiltą tarp kartų ir stiprina Lietuvos diasporos ryšį su gimtine.

Už Lietuvos inovacijų proveržį pasaulyje

Už Lietuvos inovacijų proveržį pasaulyje

KATEGORIJĄ PRISTATO
inonaciju-agentura

Prof. Vladas Algirdas Bumelis

„Northway Biotech“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas | Lietuva

Bumelis_Internetui_JPG-5

Už Lietuvos biotechnologijų ir genų terapijos lyderystę pasaulyje

Profesorius Vladas A. Bumelis, jau 20 metų vadovaujantis savo įsteigtai įmonei „Northway Biotech“, ženkliai prisideda prie Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus augimo bei žinomumo pasaulyje. Profesorius ir jo valdoma „Northway Biotech“ Bostone, JAV, įsteigė biotechnologijų kompaniją, į kurią buvo investuota 25 mln. eurų. Įmonė tęsia augimą ir vysto pirmąjį Baltijos šalyse genų terapijos centrą „BioCity“, kurio investicijos per ateinantį dešimtmetį sieks 7 milijardus eurų. Šį rudenį duris atvėręs genų terapijos centras stiprina Lietuvos pozicijas globalioje gyvybės mokslų rinkoje, o Vladas A. Bumelis yra įkvepiantis inovacijų kūrimo ir verslo vystymo lyderis. 

Petras Narbutas

„Narbutas“ grupės savininkas bei prezidentas | Lietuva

Petras Narbutas (3)

Už Lietuvos kaip modernios baldų pramonės lyderės pozicionavimą tarptautinėje rinkoje

Petras Narbutas su komanda turi reikšmingą patirtį, kuriant modernius baldus, kurie pelno prestižinius tarptautinius apdovanojimus už dizainą ir inovacijas. Įmonė įsitvirtinusi didžiausiose pasaulio rinkose, turi salonus Niujorke, Londone, Paryžiuje ir kituose miestuose. „Narbutas“ grupės padaliniai užsienyje ne tik pristato aukštos kokybės produktus, reprezentuoja inovatyvius sprendimus, bet ir atstovauja Lietuvai. Petro Narbuto verslo lyderystė ir drąsa, atveriant naujas rinkas, didina Lietuvos matomumą tarptautinėje arenoje ir parodo mūsų šalį kaip inovacijų ir kokybės lyderę baldų pramonėje.

Dr. Monika Paulė

„Caszyme“ vadovė ir bendraįkūrėja, asociacijos „LithuaniaBIO“ viceprezidentė | Lietuva

Monika Paulė

Už globaliai įvertintas biotechnologijų inovacijas

Dr. Monikos Paulės vadovaujama „Caszyme“ teikia pažangius genų redagavimo sprendimus įvairiose srityse, tokiose kaip personalizuota medicina, žemės ūkis, diagnostika, moksliniai tyrimai ir pramoninė biotechnologija. Įmonė bendradarbiauja su tarptautiniais partneriais, geriausiais užsienio mokslininkais Pietų Korėjoje, JAV ir kitose šalyse, dalyvauja tarptautiniuose projektuose ir pritaiko Prof. Virginijaus Šikšnio atrastą genų redagavimo technologiją inovacijoms kurti. Monika su „Caszyme“ komanda, siekdama kurti aukščiausio lygio individualizuotus sprendimus, atitinkančius specifinius klientų poreikius, kuria tarptautinį Lietuvos kaip biotechnologijų ir inovacijų lyderės įvaizdį.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams

Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams

KATEGORIJĄ PRISTATO
lrt

Sondra Litvaitytė

Viešosios diplomatijos ekspertė, „Globalių Šiaulių“ ambasadorė | Jungtinės Amerikos Valstijos

Sondra Litvaitytė

Už Šiaulių krašto ryšių su tarptautine bendruomene stiprinimą

Sondra Litvaitytė – profesionalė, sukaupusi daugiau nei 15 metų patirtį Lietuvos diplomatinėse atstovybėse Romoje ir Niujorke. Šiuo metu Sondra yra „Globalių Šiaulių” ambasadorė JAV ir „Šiauliai Club USA“ bendruomenės įkūrėja, siekianti vienyti JAV gyvenančius šiauliečius ir stiprinti jų ryšį su Lietuva ir gimtuoju miestu. Sondra aktyviai prisideda prie Lietuvos kultūros ir vardo sklaidos, organizuodama projektus, tokius kaip „Atverk langą: Šiauliai–Niujorkas“ renginių ciklą, skirtą Šiaulių miesto identiteto ir kūrėjų pristatymui JAV. Sondra taip pat inicijavo renginį Niujorko viešojoje bibliotekoje, kurio metu pristatė iš Šiaulių kilusio Viktoro Davido Brennerio, JAV vieno cento monetos bei bibliotekos herbo dizaino autoriaus istoriją. Šis renginys ne tik atskleidė svarbias Lietuvos sąsajas su šia institucija, bet ir tapo proga pristatyti Šiaulių istoriją tarptautinei auditorijai. Sondros veikla stiprina Šiaulių regiono tapatybę bei jo ryšius su tarptautine bendruomene.

Agnė Petrošiūtė

Darnaus vystymosi ekspertė | Nyderlandai, Lietuva

Agne Petrosiute

Už lyderystę skatinant Tauragės miesto tvarią plėtrą bei klimato neutralumo tikslų įgyvendinimą

Agnė Petrošiūtė – tarptautinę patirtį darnaus vystymosi srityje sukaupusi profesionalė, Malmės universitete įgijusi tvarios plėtros lyderystės magistro laipsnį. Po studijų Nyderlanduose ir Švedijoje, Agnė grįžo į Lietuvą ir prisijungė prie „Kurk Lietuvai“ programos, o vėliau tapo Tauragės rajono savivaldybės tvaraus vystymosi patarėja. Jos tarptautinės žinios bei patirtis buvo lemiamas veiksnys, padėjęs Tauragei tapti viena iš Europos Komisijos misijos „100 klimatui neutralių ir inovatyvių miestų“ dalyvių. Šis įvertinimas paskatino reikšmingus pokyčius Tauragėje, kur Agnė dabar vadovauja klimato neutralumo ir tvarios plėtros tikslų įgyvendinimui visose miesto vystymosi srityse. Jos lyderystės dėka Tauragė ir Lietuva yra reprezentuojamos tarptautiniu mastu, siekiant tapti klimatui neutraliu miestu iki 2030 metų.

Algirdas Pukis ir Vytautas Pukis

Tarptautinio Kauno maratono įkūrėjai ir organizatoriai | Jungtinės Amerikos Valstijos, Lietuva

pukiai

Už tarptautinio Kauno maratono sukūrimą ir bėgimo bendruomenės puoselėjimą

Vytautas ir Algirdas Pukiai – broliai, įkūrę tarptautinį Kauno maratoną, kuris jau daugiau nei 13 metų pritraukia dalyvius iš 40 šalių ir garsina Kauną bei Lietuvą pasaulyje. Idėja rengti maratoną gimė Vytautui gyvenant JAV, kur dalyvaudamas tokiuose renginiuose kaip Las Vegaso pusmaratonis ir puoselėdamas meilę sportui, kartu su broliu sugalvojo šią viziją įgyvendinti gimtajame Kaune. Per pirmuosius penkerius metus maratono organizavimui ir plėtrai broliai paaukojo apie 100 000 eurų. Šiuo metu visas renginio uždirbamas pelnas yra skiriamas sporto skatinimui, treniruočių stovykloms ir bėgimo bendruomenės plėtrai. Renginys kasmet pritraukia virš 5 000 dalyvių ir jų palaikytojų. Vytautas ir Algirdas į Kauną atvežė tarptautinę sporto kultūrą, kuri apjungia maratoną, bėgimo bendruomenę ir geriausias užsienio praktikas.

Lina Stulpinaitė Benetė

Tarptautinė švietimo ekspertė | Jungtinės Amerikos Valstijos, Lietuva

Lina Stulpinaite Benete

Už tarptautinės emocinio intelekto ugdymo programos atvedimą Lietuvos regionų vaikams

Lina Stulpinaitė Benetė – tarptautinė švietimo profesionalė, turinti daugiau nei 20 metų patirtį UNESCO, Pasaulio banke ir kitose pasaulinio lygio organizacijose. Po 26 metų užsienyje grįžusi gyventi į Lietuvą, Lina pritraukė tarptautinę organizaciją „Think Equal“, kurios programa įgyvendinama daugiau nei 30 šalių. Linos iniciatyva Lietuvoje pradėta pilotinė programa Alytaus, Anykščių, Lazdijų ir Varėnos rajonų bei Alytaus miesto savivaldybėse. Ikimokyklinio amžiaus vaikai bus mokomi kompetencijų tokių kaip pagarba, savivertė, kritinis mąstymas ir gamtosauga, kad sustiprintų psichinę sveikatą, lygias teises ir darbo galimybes ilgalaikėje perspektyvoje. Dabar Lina aktyviai dirba su Kazickų fondu ir kitomis savivaldybėmis dėl tolimesnės programos plėtros Lietuvoje. Tarptautinė Linos patirtis, lyderystė ir vertybės kuria didelę pridėtinę vertę Lietuvos regionų vaikų ugdymui.

Eglė Tamulytė

Menininkė, Meno studijos „Gyvenimo mokykla“ įkūrėja | Prancūzija, Lietuva

Eglė Tamulytė2

Už neformalaus jaunimo ugdymo ir bendruomeniškumo skatinimą per meną Šakių rajone

Eglė Tamulytė – menininkė, po daugelio metų Europos ir Šiaurės Amerikos šalyse grįžusi į gimtąjį Griškabūdį, ėmėsi kurti pokyčius vietos bendruomenėje. Eglė pavertė apleistą „pastatą vaiduoklį“ atvira jaunimo erdve ir meno studija „Gyvenimo mokykla“. Ši platforma skatina profesionalių menininkų ir vietos jaunimo bendradarbiavimą, ypatingą dėmesį skiriant Šakių rajono vaikams. Pasaulis buvo išgirdęs apie šią studiją Eglei pristatant projektą renginiuose lyderiams, pavyzdžiui „European Leadership Forum“. Eglė yra sustiprinusi neformalų jaunimo ugdymą per meną bei bendruomeniškumą ir verslumą Lietuvos regionuose. Jos iniciatyva atveria galimybes mažiau privilegijuotiems jaunuoliams įsitraukti į kūrybines veiklas ir ugdyti savo potencialą.

Už tarptautinius mokslo nuopelnus

Už tarptautinius mokslo nuopelnus

KATEGORIJĄ PRISTATO
mjj

Prof. Eugenijus Kaniušas

Vienos technikos universiteto profesorius, mokslininkas | Austrija

Eugenijus Kaniušas

Už mokslinius pasiekimus ir nuopelnus Lietuvai biomedicinos srityje

Prof. Kaniušas – Vienos technikos universiteto profesorius, biomedicinos studijų dekanas, darbo grupės „Biomedicininiai sensoriai“ vadovas bei Austrijos–Lietuvos draugijos viceprezidentas. Bendradarbiaudamas su Lietuvos mokslo institucijomis vykdo įvairius mokslinius tyrimus biomedicinos srityje, kuria inovacinius metodus chroniniam skausmui ir depresijai mažinti, elektromagnetinių laukų pritaikymui diagnostikoje ir terapijoje, parašė daugiau nei 240 mokslinių straipsnių ir publikacijų, aktyviai prisideda prie Austrijos–Lietuvos draugijos veiklos. Eugenijus 2024 metais gavo Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklo apdovanojimą „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“.

Prof. Inga Minelgaitė

Islandijos universiteto profesorė, tyrėja, verslo konsultantė | Islandija

Inga Minelgaitė

Už lyderystę akademinėje bendruomenėje Islandijoje

Inga Minelgaitė – Islandijos universiteto profesorė, Lietuvos garbės konsulė Islandijoje, verslo konsultantė ir tyrėja. Turinti daugiau nei 15 metų vadovavimo patirtį, Inga dirba su geriausiomis verslo mokyklomis Lietuvoje bei pasaulyje. Jos tyrimų sritis – tarpkultūrinė lyderystė, o tarptautiniame mokslo portale „Academia.edu“ lietuvė yra tarp skaitomiausių mokslininkų lyderystės, projektų ir verslo valdymo temomis. Inga yra pirmosios Islandijoje knygos apie organizacinę lyderystę „Demystifying Leadership in Iceland“ bendraautorė. Inga šalia mokslinės veiklos Islandijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse, dalinasi patirtimi konferencijose, seminaruose, aktyviai įsitraukia į nevyriausybinių organizacijų ir diasporos profesionalų veiklas.

Prof. Arthur Jonas Ragauskas

Tenesio universiteto profesorius, chemijos mokslininkas | Jungtinės Amerikos Valstijos

Art-Ragauskas

Už išskirtinius mokslinius tyrimus ir jų įtaką Lietuvai bei pasauliui

Prof. A. J. Ragauskas – biorafinavimo mokslo ir inžinerijos tyrimų lyderis, siekiantis paversti gamtos išteklius ir atliekas tvariais sprendimais. Profesorius yra tarptautinių mokslinių reitingų aukštumose – cituotas daugiau nei 72 000 kartų, publikavęs beveik 700 mokslinių straipsnių. Jam svarbu jaunimo švietimas ir tarptautinių partnerysčių puoselėjimas, kad būtų sukurti unikalūs technologiniai sprendimai. Arthur yra dažnas svečias Kauno technologijos universitete ir dalinasi patirtimi ir įžvalgomis su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Seimo aplinkos apsaugos komitetu bei kitoms institucijoms. Profesorius kuria naujas galimybes studentams, tyrėjams ir verslui tiek JAV, tiek Europoje ir Lietuvoje.

Už verslo ryšių kūrimą

Už verslo ryšių kūrimą

KATEGORIJĄ PRISTATO
GLL-logo

Audrius Borisa

Verslininkas, verslo patarėjas, mentorius | Lietuva, Ukraina

Audrius Borisa

Už ilgametę ir neatlygintiną veiklą, vystant Lietuvos verslus ir atveriant jiems naujas rinkas

Audrius Borisa – prekybos ekspertas, turintis daugiau nei 20 metų vadovavimo patirties mažmeninės prekybos, konsultavimo ir greito vartojimo produktų srityse, dirbęs daugiau nei 10 šalių. Lietuvoje Audrius yra verslo patarėjas ir mentorius, kuris daugelį metų savanoriškai dalijasi savo žiniomis ir patirtimi su įmonėmis, padėdamas joms pasiruošti eksportui į užsienio rinkas. Per pastaruosius metus, bendradarbiaudamas su „Global Lithuanian Leaders“, jis prisidėjo prie daugiau nei dešimties įmonių plėtros į užsienio šalis. Kalbų mokėjimas, strateginės lyderystės gebėjimai ir rinkos potencialo pažinimas padeda Audriui užmegzti tvirtus ryšius su verslais ir užtikrinti sėkmingą projektų įgyvendinimą.

Natalja Daubarė

„Narbutas USA“ prezidentė | Jungtinės Amerikos Valstijos, Lietuva

Natalija Daubarė

Už Lietuvos – JAV verslo santykių kūrimą ir vystymą

Natalja Daubarė – „Narbutas USA“ prezidentė, 2018 m. atvėrusi Lietuvos įmonei JAV rinką ir toliau sėkmingai vystanti jos veiklą šioje šalyje. Ji aktyviai dirba siekdama plėsti įmonės žinomumą Šiaurės Amerikoje, kur konkurencija yra ypač didelė. Natalja yra vienas pagrindinių kontaktų diplomatams, komercijos atašė ar ambasadai, ieškantiems lietuvių ekspertų, galinčių pasidalinti įžvalgomis ir patirtimi su Lietuvos įmonėmis, kurios domisi JAV rinka. Jau daugelį metų, bendradarbiaudama su „Global Lithuanian Leaders“, Natalja neatlygintinai konsultuoja Lietuvos įmones, aktyviai dalyvauja ir pranešimus skaito tokiuose renginiuose kaip „Šiaurės Amerikos – Lietuvos verslo forumas“.

Apolinaras Sinkevičius

Verslininkas, investuotojas | Jungtinės Amerikos Valstijos

Apolinaras Sinkevicius

Už verslo ryšius, vystant Lietuvos startuolių ekosistemą ir pritraukiant investicijas

Apolinaras Sinkevičius – patyręs verslininkas, dalyvavęs septynių JAV startuolių, kurių vertė siekia beveik 500 milijonų JAV dolerių, steigime. Su šia išskirtine patirtimi Apolinaras tapo svarbiu Lietuvos startuolių ekosistemos veikėju. Jis daug laiko skiria mentorystei, konsultavimui, skatina lietuvius verslininkus plėsti verslą ir pritraukti investicijas. Apolinamas siekia paskatinti JAV investicijas Lietuvoje. Į savo veiklą jis nuolat įtraukia Lietuvos startuolius, institucijas, skraidina JAV investuotojus ir verslininkus į Lietuvą, dalyvauja Lietuvos verslo angelų tinklo veikloje, už kurią buvo apdovanotas kaip ekosistemos herojus už nuolatinę pagalbą, patirties sklaidą, kontaktų suvedimą.

Už Lietuvos vardo garsinimą

Už Lietuvos vardo garsinimą

KATEGORIJĄ PRISTATO
lrp-lt

Dalia Ibelhauptaitė

Teatro ir operos režisierė, kino prodiuserė | Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Lietuva

Dalia Ibelhauptaitė 1

Už Lietuvos garsinimą nuo pasaulinių operos scenų iki Holivudo

Dalia Ibelhauptaitė – režisierė ir kūrėja, įnešusi revoliuciją į Lietuvos operą. Ji pastatė dešimtis klasikinių pjesių ir operų įvairiose šalyse, įskaitant Jungtinę Karalystę, Italiją, JAV ir Lietuvą. Dalia sukūrė „Bohemiečių“ (arba „Vilnius City Opera“) fenomeną, kuris tapo Lietuvą garsinančiu globaliu reiškiniu. Jos iniciatyva suburti aukščiausio lygio diasporos talentai dabar yra gerai žinomi ir prestižiniuose teatruose visame pasaulyje pripažinti vardai. Pastaraisiais metais Dalios gyvenimas verda ne tik operos scenoje, bet ir Holivude, prodiusuojant filmus, prisidedant prie tarptautinio masto kino projektų įgyvendinimo. Ji yra kūrėja, kuri savo energija sujungia operos, teatro ir kino pasaulius, taip stiprindama Lietuvos kultūros įtaką tarptautinėje arenoje.

Mūza Rubackytė

Pianistė, muzikos pedagogė, kultūros veikėja | Prancūzija, Šveicarija, Lietuva

Mūza Rubackytė

Už Lietuvos klasikinės kultūros ambasadorystę pasaulyje

Mūza Rubackytė – viena iškiliausių Lietuvos pianisčių, garsėjanti pasirodymais su žymiais simfoniniais orkestrais tarptautinėse scenose ir įspūdingais solo koncertais prestižinėse koncertų salėse. Kaip atlikėja ji ypač išsiskiria Liszto kūrinių interpretacijomis, pelniusiomis ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Be koncertinės veiklos, Mūza taip pat dėsto universitetuose ir konservatorijose, yra viena iš prestižinio „Vilniaus fortepijono festivalio“, pritraukiančio pasaulinio lygio pianistus, įkūrėjų ir meno vadovė. 2023 m. apie pianistę sukurtas dokumentinis filmas „Mūza“, kuriame atskleidžiamas jos kaip menininkės ir laisvos asmenybės kelias. Mūza – įkvepianti lietuviškos kultūros ir klasikinės muzikos ambasadorė, garsinanti Lietuvą visame pasaulyje.

Nicole Zuraitis

Džiazo muzikos atlikėja ir pianistė | Jungtinės Amerikos Valstijos

2024-02-05T021725Z_610479897_HP1EK2502TFKT_RTRMADP_3_AWARDS-GRAMMYS-1

Už Lietuvos vardo garsinimą pasaulinėje muzikos industrijoje

Nicole Zuraitis – lietuviškų šaknų turinti amerikiečių džiazo vokalistė, pianistė, dainų autorė ir aranžuotoja, „Grammy“ auksinio trofėjaus už geriausią džiazinio vokalo albumą „How Love Begins“ laimėtoja. Ji yra ne kartą viešėjusi Lietuvoje ir surengusi muzikinius pasirodymus su lietuviais muzikantais įvairiuose džiazo festivaliuose ir kituose renginiuose. Nicole dainuoja geriausiuose Niujorko džiazo klubuose, yra garsaus „Birdland“ bigbendo vokalistė, dirba su jaunaisiais džiazo atlikėjais, veda seminarus. Ji puikiai jaučiasi tiek džiazo, tiek pop ir klasikinės muzikos scenose. Nicole aktyviai įsitraukia į JAV lietuvių bendruomenių veiklas ir garsina Lietuvos vardą tarptautinėje muzikos scenoje.