Už globalių Lietuvos profesionalų pripažinimą pasaulyje
Už globalių Lietuvos profesionalų pripažinimą pasaulyje
Jonas Andrulis
„Aleph Alpha“ įkūrėjas ir vadovas | Vokietija
Už globalų proveržį dirbtinio intelekto rinkoje
Jonas Andrulis – technologijų ir dirbtinio intelekto profesionalas, ilgus metus gyvenantis Vokietijoje. Sukaupęs patirties tarptautinėse technologijų kompanijose, prieš ketverius metus jis įkūrė dirbtinio intelekto įmonę „Aleph Alpha“, kuri šiais metais pritraukė 500 millijonų JAV dolerių investiciją. Šiuo metu lietuvio įkurtas verslas yra vadinamas vertingiausia dirbtinio intelekto įmone Europoje, o Jonas įvardijamas tarp globalių dirbtinio intelekto lyderių. Jį kalbina ir cituoja Vokietijos ir tarptautinė žiniasklaida bei dirbtinio intelekto ekspertai.
Julija Jegorova
„Black Unicorn PR“ įkūrėja ir vadovė | Jungtinė Karalystė
Už Lietuvos pozicionavimą globalioje technologijų rinkoje
Julija Jegorova – tarptautinės technologijų viešųjų ryšių agentūros „Black Unicorn PR“ Londone įkūrėja. Julija studijavo ir dirbo Jungtinėje Karalystėje daugiau nei 10 metų, kur jos profesinė veikla prasidėjo dirbant su įvairiais žinomais pasaulyje prekių ženklais, įskaitant „TomTom“, ASUS ir VISA, kol savo dėmesį nukreipė į startuolių pasaulį. 2018-aisiais Julija įkūrė „Black Unicorn PR“ ir pradėjo formuoti suvokimą apie Lietuvos startuolių ekosistemą užsienyje, pasitelkdama savo įdirbiu, ryšiais ir partneriais visame pasaulyje. Ji publikavo daugybę straipsnių, palankiai pozicionuojančių Lietuvą technologijų ir verslo žiniasklaidoje bei padėjo ne vienam lietuviškam startuoliui būti matomam kitose rinkose. Julija Londone buvo išrinkta viena geriausių viešųjų ryšių agentūrai vadovaujančių lyderių moterų, padedanti technologijų startuoliams. Ji yra nuolatinė pranešėja įvairiose technologijų konferencijose visoje Europoje apie viešųjų ryšių ir komunikacijos vaidmenį bei svarbą.
Kristina Sabaliauskaitė
Rašytoja ir menotyros mokslų daktarė | Jungtinė Karalystė
Už globalų pripažinimą literatūros pasaulyje ir reikšmingą visuomeninę veiklą
Kristina Sabaliauskaitė dabar yra labiausiai tarptautiniu mastu skaitoma šiuolaikinė Lietuvos rašytoja. Londone gyvena nuo 2002 m., kur baigė podiplomines studijas Londono Universiteto Warburgo Institute ir įgijo daktaro laipsnį Vilniaus Dailės Akademijoje – šioji jai suteikė ir garbės daktarės laipsnį 2019 m. Jos literatūrinis debiutas, keturių dalių istorinis romanas „Silva Rerum“ (2008-2016) tapo literatūriniu įvykiu Lietuvoje, kurio vien pirmoji dalis susilaukė dvidešimt dviejų pakartojimų, o dilogija „Petro Imperatorė“ šiuo metu yra tarptautinis bestseleris Europoje su nuolatos kartojamais tiražais ir iki šiol lietuviškai knygai beprecedenčiu matomumu bei pripažinimu. Autorė taip pat yra tarptautiniu mastu aktyvi Ukrainos ir liberaliosios demokratijos rėmėja, komentuojanti JAV, Britanijos, Nyderlandų, Lenkijos ir kitų šalių žiniasklaidoje; už savo įnašą į kultūrinį Lietuvos ir Lenkijos dialogą ji tapo pirmąja moterimi apdovanota Abiejų Tautų Premija. Jos labdaringa veikla telkiasi į švietimą ir įvairuoja nuo paramos bibliotekoms iki jaunų literatūrinių talentų skatinimo jos vardo kasmetiniame rašinių konkurse vyresniųjų klasių mokiniams.
Už Lietuvos jaunųjų mokslo talentų tarptautinius pasiekimus
Už Lietuvos jaunųjų mokslo talentų tarptautinius pasiekimus
Laurynas Karpus
„Biomatter“ bendraįkūrėjas ir direktorius | Lietuva
Už dirbtinio intelekto pagalba kuriamą proveržį biotechnologijų sektoriuje
Laurynas Karpus - sintetinės biologijos įmonės „Biomatter“ bendraįkūrėjas ir generalinis direktorius. „Biomatter“ sukūrė dirbtinio intelekto platformą, leidžiančią sukurti visiškai naujus baltymus ir fermentus. Ši platforma pašalina esamas baltymų kūrimo limitacijas ir leidžia kurti naujus, didžiulį proveržį žadančius produktus biotechnologijų srityje. Taikydami šią technologiją, „Biomatter“ efektyviai padeda spręsti kritinius iššūkius planetai ir žmonijai. Verslo žurnalas „Forbes“, įvertindamas šį novatorišką baltymų inžinerijos sprendimą, įtraukė Lauryną ir kitus įmonės bendraįkūrėjus, Donatą Repečką, Irmantą Rokaitį ir Vykintą Jauniškį, į „30 under 30“, pripažindamas jų potencialą transformuoti mokslo ir sveikatos priežiūros sritis.
Emilė Radytė
Neuromokslininkė, „Samphire Neuroscience“ bendraįkūrėja | Jungtinė Karalystė
Už mokslo išradimą, padėsiantį moterims visame pasaulyje
Emilė Radytė – neuromokslininkė ir verslininkė, baigusi mokyklą, išvyko studijuoti neuromokslų į Harvardo universitetą JAV, o vėliau Jungtinės Karalystės Oksfordo universitete magistrantūros studijose gilino žinias, kaip smegenų stimuliacija gali padėti gydant depresiją. Šiuo metu Emilė su komanda vysto naują produktą – smegenis stimuliuojantį lankelį, kuris pažaboja menstruacijų skausmą ir priešmenstruacinius simptomus. Toks medicininis prietaisas yra pirmasis pasaulyje – inovatyvi, saugi, paremta klinikiniais tyrimais alternatyva vaistams nuo skausmo. Startuolis „Samphire Neuroscience“ produkto vystymui gavo 200 000 Eur investiciją, įkūrė padalinį Lietuvoje ir neabejotinai turi potencialą tapti dar vienu išskirtiniu lietuvišku startuoliu bei sujudinti medicinos pasaulį.
Meda Surdokaitė
Kauno technologijų universiteto studentė, tarptautinių konkursų laureatė | Lietuva
Už tarptautinius laimėjimus ankstyvoje mokslo karjeroje
Meda Surdokaitė – jauna ir jau spėjusi pagarsėti mokslininkė, Kauno technologijų universiteto studentė. Siekdama atsižvelgti į naujus Europos Sąjungos reikalavimus cheminėms medžiagoms, Meda atliko sintezės optimizavimus, kuriais pasiūlė naują, netoksišką Nile Red dažiklio sintezės optimizacijos būdą. Sintezės optimizacijos darbą parengė dar būdama mokykloje, Kauno tvirtovės VII forto laboratorijose, įvairius matavimus atliko noriai prisidedančiose įmonėse bei universitetuose. 2022-aisiais, Europos jaunųjų mokslininkų konkurse laimėjo aukščiausią apdovanojimą ir tapo pirmąja lietuve mergina, pasiekusia pirmos vietos rezultatą. Už šį pasiekimą Meda ne tik buvo nominuota LRT metų apdovanojimuose kaip „Metų ateitis“, galėjo dalyvauti Stokholmo tarptautiniame jaunimo mokslo seminare, bet ir tapo pirmąja lietuve, gavusia kvietimą šį pavasarį varžytis prestižiniame „Regeneron ISEF“ konkurse JAV, Texaso valstijoje, kur laimėjo trečios vietos apdovanojimą organinės chemijos srityje, kaip deleguota Europos atstovė.
Už į Lietuvą pritrauktas investicijas
Už į Lietuvą pritrauktas investicijas
Mariano Andrade Gonzalez
„Johnson Matthey Lietuva” padalinio vadovas | Meksika, Jungtinė Karalystė, Lietuva
Už ambasadorystę Lietuvai tarptautinėse įmonėse
Mariano šiais metais tapo Jungtinės Karalystės tvariųjų technologijų įmonės „Johnson Matthey” padalinio Lietuvoje vadovu. Per artimiausius trejus metus jo vadovaujamas paslaugų centras numato įdarbinti beveik 200 karjeros technologijų srityje siekiančių specialistų bei suteikti praktikos vietas jauniesiems talentams. Prieš prisijungdamas prie „Johnson Matthey”, Mariano užėmė „Moody's” Lietuvos regiono vadovo pareigas bei aktyviai prisidėjo prie „Barclays Group Operations Lithuania” veiklos įgyvendinimo. Mariano ne tik vadovavo sparčiam įmonių centrų Lietuvoje augimui, bet ir užtikrino investicijų pritraukimą, įvairiomis iniciatyvomis siekė kurti teigiamus pokyčius, prisidėti prie globalios Lietuvos ekonomikos augimo.
Saulius Bitinas
„Hollister Lietuva” generalinis direktorius | Lietuva
Už rekordines investicijas Lietuvai medicinos produktų gamybos srityje
Saulius Bitinas savo išskirtine patirtimi ir žiniomis aktyviai prisideda prie tarptautinių gamybinių įmonių klestėjimo Lietuvoje. Jo nuo šių metų vidurio vadovaujama amerikiečių kapitalo sveikatos priežiūros produktus gaminanti įmonė „Hollister Lietuva”, kurioje dirba daugiau nei 600 kvalifikuotų specialistų, į plėtrą per ketverius metus ketina investuoti dar 25 mln. JAV dolerių. Įmonė nuolat didina gamybos pajėgumus, teikia gamybos palaikymo paslaugas kolegoms užsienyje ir juda tapimo „Hollister Incorporated“ kompetencijų centru link. Atsakingas Sauliaus požiūris į įmonės veiklą ir nuolatinis skatinimas didinti „Hollister“ investicijas bei darbuotojų kompetencijas Lietuvoje turi didelės reikšmės šalies ekonomikos augimui.
Dan Marostica
Viceprezidentas vartotojų apsaugos operacijoms, „Western Union” Lietuvos padalinio vadovas | Jungtinės Amerikos Valstijos, Lietuva
Už tarptautinę lyderystę verslo plėtrai Lietuvoje
Danas Marostica turi plačią tarptautinę patirtį, apimančią profesinę karjerą Barbadose, Belgijoje, Kolumbijoje, Kosta Rikoje ir Lietuvoje. Jo vadovavimo fokusas – skaidrumo, įgalinimo ir atskaitomybės principai. Danas jau daugiau nei 25 metus dirba „Western Union”, o 2010 m. buvo vienu pagrindinių sprendimų priėmėjų svarstant „Western Union” plėtros strategiją. Jis padarė didelę įtaką rekomenduodamas Lietuvą kaip optimalią vietą „Western Union” augimui. 2023 m. spalį jam tapus „Western Union Lietuva” padalinio vadovu, Danas kartu su šeima persikėlė gyventi iš Barbadoso į Lietuvą, kad tęstų darbą tiesiogiai vystydamas mūsų šalyje esantį padalinį.
Už Lietuvos inovacijų proveržį pasaulyje
Už Lietuvos inovacijų proveržį pasaulyje
Andrius Bartminas
„Super How?” bendraįkūrėjas ir vadovas | Lietuva
Už lietuviškų inovatyvių sprendimų sėkmę technologijų verslo pasaulyje
Andrius Bartminas yra privačios tyrimų ir inovacijų laboratorijos „SUPER HOW?” vadovas bei vienas iš įkūrėjų. Jo vadovaujama įmonė bendradarbiauja su pasaulinėmis kompanijomis tokiomis kaip Ripple, Bank of England, BIS ir panašiomis, bei prisideda prie projektų, garsinančių Lietuvą visame pasaulyje. Andriaus, kartu su bendraįkūrėjais Vytautu Kašėta ir Linu Būtėnu, suburta komanda išaugo ir tapo pirmaujančia Lietuvoje privačia tyrimų ir inovacijų laboratorija, daugiausia dėmesio skiriančia proveržio technologijoms, tokioms kaip dirbtinis intelektas, blokų grandinės technologija ir kvantinė kompiuterija. 2022 m. „SUPER HOW?“ buvo pripažinti „Metų Fintech inovatoriumi“ Lietuvos Fintech apdovanojimuose, o 2023 m. „Global Startup Awards“ jie buvo nominuoti kaip „Metų startuolis“ ir „Geriausias Web3.0 startuolis” Centrinės Europos startuolių kategorijoje.
Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas
„Nord Security” ir „Tesonet” bendraįkūrėjai | Lietuva
Už lietuviško technologijų verslo pripažinimą visame pasaulyje
Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas – technologijų verslų kūrėjai ir vizionieriai, kurie iškėlė Lietuvą į inovacijų ir kibernetinio saugumo lyderius pasaulyje. Vienaragio „Nord Security” produktais naudojasi vartotojai visame pasaulyje, taip pat įvairios tarptautinės įmonės, įskaitant „Calendly“, „Adobe“, „Shutterstock“ ir daug kitų. Šiais metais „Nord Security” pritraukė 100 mln. JAV dolerių investiciją iš JAV privataus kapitalo įmonės „Warburg Pincus“ ir padidino įmonės vertę iki 3 mlrd. JAV dolerių. Be pasaulinio žinomumo ir investicijų pritraukimo, „Tesonet” grupės įmonės vykdo kitą svarbią misiją – pritraukia ir įdarbina Lietuvos diasporos talentus, gyvenančius užsienyje bei skatina juos grįžti į Lietuvą.
Gediminas Pekšys
„Oxipit“ bendraįkūrėjas ir direktorius | Jungtinė Karalystė, Lietuva
Už pirmąjį pasaulyje autonomiškai veikiantį radiologijos dirbtinio intelekto įrankį
Gediminas Pekšys – vienas iš Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos kūrėjų bei dirbtinio intelekto radiologijoje bendrovės „Oxipit“ bendraįkūrėjas. „Oxipit“ kuria dirbtinio intelekto sprendimus radiologijai. Savo sprendimais bendrovė siekia palengvinti gydytojų radiologų darbą, o kartu - atliepti į globalų gydytojų radiologų trūkumą. „Oxipit“ komanda - pirmojo autonominio dirbtinio intelekto radiologijai autoriai. Šis sprendimas gali autonomiškai aprašyti paciento rentgenogramas be gydytojo pagalbos. Tai pirmas ir šiai dienai vienintelis sertifikuotas sprendimas radiologijai, galintis veikti autonomiškai. Jo sertifikavimas sulaukė didžiulio medicinos bendruomenės bei pasaulio žiniasklaidos dėmesio. Greta medicinos centrų visame pasaulyje, autonominis „Oxipit“ dirbtinio intelekto sprendimas šiuo metu diegiamas didžiausioje Jungtinės Karalystės gydymo įstaigoje.
Už tarptautinių verslo ryšių kūrimą
Už tarptautinių verslo ryšių kūrimą
Rasa Apostol
„Lituanica UK Ltd.“ įkūrėja, verslininkė | Jungtinė Karalystė
Už verslo ryšius lietuviško skonio eksportui pasaulyje
Jau daugiau nei dvidešimt metų Rasa Apostol skatina maisto prekių eksportą iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę, Airiją ir JAV. Jos įsteigta įmonė „Lituanica UK Ltd.“ yra lietuviškos virtuvės pradininkė Vakarų Europoje ir kasmet importuoja milijonus greito vartojimo prekių iš daugiau nei 304 Lietuvos gamintojų. Rasa nuolat remia įvairius renginius, aktyviai pristato lietuviškus maisto produktus tarptautinėse parodose, mezga ryšius tarp Lietuvos ir užsienio verslininkų. Vystydama atsakingą verslą, moteris ilgus metus glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis institucijomis ir visuomeninėmis organizacijomis.
Ingrida Gertrūda Bublys
Lietuvos garbės generalinė konsulė, įmonės „IBInternational Inc.“ prezidentė | Jungtinės Amerikos Valstijos
Už Lietuvos verslų auginimą, atveriant duris į didžiausią pasaulio rinką
Ingrida Bublys – pirmoji nepriklausomos Lietuvos garbės konsulė JAV, už savo aktyvią veiklą įvertinta ir apdovanota įvairių Lietuvos ir JAV institucijų. Didžiąją savo gyvenimo dalį Ingrida skyrė ryšių tarp JAV ir Lietuvos verslo, prekybos, mokslo, kultūros srityse stiprinimui ir puoselėjimui, Lietuvos vardo garsinimui pasaulyje. Ingrida nuolat deda visas pastangas atverti JAV rinką lietuviškos produkcijos eksportą vykdančioms įmonėms. Jos aktyvi veikla ir ryšiai su tarptautinėmis, verslo bei politinėmis organizacijomos prisideda prie JAV investicijų į Lietuvą pritraukimo. 2023-iaisiais Ingrida buvo viena iš Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumo lyderių, užtikrinusių renginio Čikagoje sėkmę.
Lina Gallagher
Elektroninės komercijos bei skaitmeninės rinkodaros specialistė, įmonės „Emerce Consulting“ vadovė | Jungtiniai Arabų Emyratai
Už paramą ir mentorystę Lietuvos verslams, siekiantiems įsitvirtinti Persijos įlankos regione
Lina Gallagher – verslininkė, investuotoja, įvairių pramonės šakų įmonių patarėja, savo veiklą vystanti Artimuosiuose Rytuose. 2016 m. Dubajuje ji įkūrė „Emerce Consulting“, elektroninės prekybos ir skaitmeninės rinkodaros konsultacinę įmonę, padedančią mažmenininkams, prekių ženklams, įmonėms ir gamintojams įgyvendinti skaitmenizaciją. Lina yra viena iš iškiliausių lietuvių eksperčių Artimųjų Rytų ir Persų įlankos regione, dalyvaujanti didžiausiose skaitmeninės rinkodaros ir verslo renginiuose kaip dalyvė ar pranešėja. Ji neatlygintinai teikia konsultacijas Persijos įlankos rinka besidomintiems ir įėjimo kelių ieškantiems Lietuvos verslams.
Andrius Geležauskas
„Baltic Vision Co. Ltd.“ įkūrėjas, japonų kalbos vertėjas | Japonija
Už lietuviško verslo ryšių su Japonija vystymą
Andrius Geležauskas daugiau nei dvidešimt metų prisideda prie ekonominių ir kultūrinių santykių tarp Lietuvos ir Japonijos stiprinimo, strateginės abiejų šalių partnerystės. Andrius, baigęs studijas Wasedos universitete, penkis metus dirbo „Hitachi Ltd.“ atstovybės Baltijos šalyse vadovu ir aktyviai prisidėjo prie abiejų šalių ekonominių santykių puoselėjimo. 2017 metais jis sugrįžo į Japoniją ir, įsteigęs įmonę „Baltic Vision Co. Ltd.“, pradėjo kryptingai dirbti su lietuviškų produktų importu į Japonijos rinką. Andrius nuolat padeda Lietuvos įmonėms, neatlygintinai konsultuoja vyriausybines institucijas bei yra nuolatinis aukščiausio lygio politikų susitikimų vertėjas, dirbęs prezidento ir daugybės ministrų vizitų Japonijoje metu.
Už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje
Už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje
Dominika Banevič (BGirl Nicka)
Breiko šokėja | Lietuva
Už Lietuvos vardo garsinimą breiko šokio pasiekimais pasaulio mastu
Dominika Banevič, geriau žinoma BGirl Nicka vardu, yra šešiolikmetė breiko šokėja, šiemet tapusi pasaulio breiko čempione ir iškovojusi bilietą į Paryžiaus olimpines žaidynes. Breiką pradėjusi šokti nuo aštuonerių, pastaruosius dvejus metus ji dalyvavo pasaulinėse varžybose nuo Rio de Žaneiro Brazilijoje, įvairių Europos miestų, iki Pietų Korėjos ir Japonijos. Šiuo metu pasaulio reitinge BGirl Nicka dalijasi pirmąja vieta su šokėja iš Kinijos.
Marija Kavtaradzė
Kino režisierė ir scenaristė | Lietuva
Už lietuviškų filmų proveržį ir pergales tarptautiniuose kino festivaliuose
Marija Kavtaradzė – jaunosios kartos lietuviško kino režisierė ir scenaristė. 2014 metais Marija baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, o 2018 metais jos pirmasis ilgametražis darbas „Išgyventi vasarą“ buvo pristatytas Toronto kino festivalyje ir apkeliavo daugybę tarptautinių festivalių. Šiemet Marija pristatė antrą vaidybinį filmą „Tu man nieko neprimeni“ prestižiniame Sandanso festivalyje (JAV) ir pelnė apdovanojimą už geriausią režisūrą. Šis filmas taip pat yra Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“, o Europos kino akademija jį atrinko į kūrinių, besivaržančių dėl Europos kino apdovanojimų nominacijų, sąrašą.
Gabrielė Kupšytė
Operos solistė / Londono Karališkasis operos teatras | Jungtinė Karalystė
Už Lietuvos vardo garsinimą tarptautinėje operos scenoje
Gabrielė Kupšytė – jaunosios kartos operos solistė, šiuo metu dainuojanti Londono Karališkajame operos teatre. 2018 metais įgijusi magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Gabrielė įstojo į vieną iš prestižiškiausių muzikos mokyklų pasaulyje – Karališkąją muzikos akademiją Londone, o baigusi pratęsė studijas Florencijoje. Pernai Gabrielė buvo atrinkta į prestižinę programą „Jette Parker“, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro apdovanuojimuose buvo išrinkta „Operos viltimi“, o šiais metais Tarptautiniuose operos apdovanojimuose buvo įtraukta į trumpąjį sąrašą „Jaunojo dainininko“ kategorijoje.
Kazimieras Gediminas Prapuolenis
Iliustratorius, animatorius ir rašytojas | Jungtinės Amerikos Valstijos
Už Lietuvos vardo populiarinimą animacijos pasaulyje
Geriau pažįstamas Kaz vardu, Kazimieras Gediminas Prapuolenis yra lietuvių kilmės amerikiečių iliustatorius, animatorius ir rašytojas. Dar mokantis Niujorko vizualiųjų menų mokykloje, jo darbai buvo spausdinami įtakinguose amerikietiškuose leidiniuose „The New York Times“, „The Village Voice“, The New Yorker“. Laimėjęs Emmy apdovanojimą ir nominuotas dar keturiems, šiuo metu, lietuvių visuomenės nuostabai, Kaz yra vienas iš populiaraus animacinio filmuko „Kempiniukas Plačiakelnis“ kūrėjų.
Čikagos Lietuvių Opera
Jungtinės Amerikos Valstijos
Už unikalaus lietuviško operos projekto ilgametį puoselėjimą
Čikagos lietuvių opera – vienintelė tautiniu pagrindu įkurta opera Jungtinėse Amerikos Valstijose, gyvuojanti nuo 1956 metų. Choras ir solistai yra dainavę su Čikagos simfoniniu orkestru milžiniškoje McCormick salėje, suruošę didingą koncertą Vatikane ir dalyvavę beveik visose JAV ir Kanados lietuvių dainų šventėse. Per daugiau nei 60 gyvavimo metų šis unikalus choras yra atlikęs virš 30 įvairių pasaulinio garso operų ir operečių. Visi Lietuvių operos solistai buvo ir yra lietuviai, jų tarpe ir pasaulinio garso solistai kaip Violeta Urmana ar Virginijus Noreika.