Už Lietuvos vardo garsinimą kūrybiniais talentais

Už Lietuvos vardo garsinimą kūrybiniais talentais

KATEGORIJĄ PRISTATO
lrt

Austrijos lietuvių bendruomenė

Projektas „LT.Art Vienna” | Austrija

viena

Už šiuolaikinio lietuvių meno garsinimą Austrijoje

Austrijos lietuvių bendruomenė atveria galimybes jauniesiems lietuvių menininkams pristatyti savo kūrybą Austrijoje, megzti ryšius su Austrijoje gyvenančiais ir kuriančiais menininkais, bendradarbiauti su galerijomis, teatrais.

Austrijos lietuvių bendruomenės lyderių, Justinos Špeirokaitės, Julijos Karimžanovos, Danielės Brekytės, Viltautės Žemelytės ir Urtės Špeirokaitės, sukurtas tarpdisciplininis menų festivalis „LT.Art Vienna” kviečia Vienos miesto gyventojus ir svečius pasinerti į šiuolaikinę lietuvišką kultūrą ir iš arčiau susipažinti su talentingais lietuvių menininkais. Kasmetinio festivalio programoje gausu Lietuvos kūrėjų parodų, kino filmų seansų, muzikos koncertų, kūrybinių dirbtuvių bei performansų pasirodymų.

EUGENIJUS KAVALIAUSKAS

Fotografas | Lietuva

euge

Už vabzdžių mikrofotografijas, kurios per parą apskriejo visą pasaulį

Eugenijus Kavaliauskas – mikrofotografijų kūrėjas, kurio nuotraukos keliauja aplink pasaulį ir yra aptarinėjamos žymiausiuose pasaulio žiniasklaidos kanaluose.

Eugenijui pavyko užfiksuoti įspūdingą, visą pasaulį sužavėjusį skruzdės portretą, kurio publikaciją žiniasklaidos kanalas „CNN” pavadino: „Veidas, kurį gali mylėti tik mama: bauginančioje nuotraukoje galima pamatyti, kaip iš arti atrodo skruzdėlė”. Taip pat šia nuotrauka dalijosi „New York Post” dienraštis, Nikon konkurse „Mažo pasaulio mikrofotografija” pateko tarp geriausių konkurso fotografijų, o „The Washington Post” publikavo straipsnį apie Eugenijaus karjerą.

GIEDRĖ BARAUSKAITĖ - GiedRé

Dainininkė, kūrėja ir rašytoja | Prancūzija

giedre

Už Lietuvos istoriją atspindinčią komiksų knygą, kuri tapo skaitomiausia Prancūzijoje

Giedrė Barauskaitė - GiedRé – asmenybė, savyje talpinanti aktorės, rašytojos, komikės ir dainininkės talentus. Tūkstantinės koncertų salės ar didžiųjų muzikos festivalių aikštės prisipildo žmonių, norinčių išgirsti Giedrės atliekamų dainų, kurios kupinos juodo humoro ir ironijos.

Giedrės prancūzų kalba išleista komiksų knyga „Skardinė žirnelių” sulaukė milžiniško populiarumo, laimėjo daugybę apdovanojimų ir buvo graibstoma iš Prancūzijos knygynų. Komiksų knygoje jautriai ir šmaiškiai pasakojami prisiminimai apie vaikystę, suteikiama žinių apie Lietuvos istoriją bei įvertinama laisvė ir nepriklausomybė.

PAULINA ŽILINSKAITĖ IR EDGARAS KERPĖ

Hiphopo šokėjai, pasaulio čempionai | Lietuva

pln
Edgaras-Kerpe

Už laimėtas pergales, kurios garsina Lietuvą hiphopo ritmu

Paulina ir Edgaras „International Dance Organization” rengiamame tarptautiniame hiphopo čempionate 2022 metais užėmė pirmąsias vietas ir tapo geriausiais pasaulyje hiphopo šokėjais suaugusiųjų grupėje. Paulina tapo pirmąją lietuve, pasiekusia čempionės titulą, o Edgarui tai jau penktasis geriausio pasaulyje hiphopo šokėjo laimėjimas.

Edgaras Kerpė, nuo vaikystės šokantis hiphopą, už drąsius, kūrybingus pasirodymus ir daugybę tarptautinių laimėjimų yra žinomas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o Paulina lyderiauja ir stiprina merginų pozicijas Lietuvos hiphopo šokių kultūroje.

SILVANA IMAM

Reperė, aktorė, žmogaus teisių aktyvistė | Švedija

slv

Už pasaulyje skambančias repo eilutes tolerancijai

Silvana Imam – Lietuvoje gimusi ir žemaitiška kilme besididžiuojanti kūrėja, kurios muzika kelia revoliuciją, koncertai pulsuoja energija, o gyvenimo patyrimai aprašyti autobiografinėje knygoje ir užfiksuoti biografiniame filme „Silvana”. Per kūrybą Silvana pasauliui ir tėvynei siunčia svarbias žmogaus teisių žinutes nuo migrantų integracijos iki lyčių lygybės, be to, ji dar yra laikoma šiuolaikinio feminizmo ikona.

Silvana, išleidusi tris muzikos albumus, yra gavusi prestižinį geriausios Švedijos atlikėjos apdovanojimą, o kaip aktorė yra atlikusi pagrindinį vaidmenį švedų režisierės filme, kuriam 2022 metų Venecijos kino festivalyje įteiktas Gerardo Pedicini apdovanojimas.

SIMONA SMIRNOVA

Džiazo vokalistė, kompozitorė, kanklininkė | JAV

Processed with VSCO with fp8 preset

Už lietuviškų kanklių skambesį džiaze ir pasaulinėse scenose

Simona Smirnova – lietuviškų kanklių ambasadorė pasaulyje, džiazo vokalistė ir kompozitorė šiuolaikinės kompozicijos studijas baigusi prestižiniame Berklio muzikos koledže. 2022 metais Simona išleido trečiąjį autorinį muzikos albumą „Paukščių kalba”, kuris pateko į „Grammy” komisijos nominantų svarstymą net trijose kategorijose: geriausias džiazo vokalinis albumas, geriausias muzikinis video klipas ir geriausias naujas atlikėjas. Simona taip pat yra Grammy apdovanojimų akademijos komisijos narė.

Muzikinę patirtį Simona aprašė knygoje „Kanklės in New York” kuris skirtas užsienio ir Lietuvos auditorijai. Tai pirmasis mokomojo pobūdžio leidinys, papildytas muzikiniais įrašais, Simonos kūrybos modernių kūrinių natomis bei informacija apie instrumentą ir jo kilmę. Simona kanklių skambesį garsina koncertiniuose turuose Šiaurės Amerikoje, Naujojoje Zelandijoje ir Lietuvoje.

Už į Lietuvą atvestas mokslines inovacijas

Už į Lietuvą atvestas mokslines inovacijas

KATEGORIJĄ PRISTATO
mjj

Dr. Inga Popovaitė

Sociologė, socialinių mokslų daktarė | JAV, Lietuva

pop

Už nežemiško mokslo populiarinimą Lietuvoje

Dr. Inga Popovaitė yra Ajovos universiteto mokslų daktarė, sociologijos tyrėja, tyrinėjanti žmogaus elgesį ir lyderystę itin ekstremaliose situacijose. Inga disertacijai tyrimus atliko JAV, Jutos dykumoje įkurtoje Marso tyrimų stotyje, kur nagrinėjo vyrų ir moterų vadovų elgesio skirtumus.

Grįžusi į tėvynę, Inga vysto naujus sociologinius tyrimus ir siekia didesnio valstybės bei mokslo bendruomenės dėmesio tarpdisciplininėms studijoms bei kosmoso sociologijai apskritai. Mokslininkė aktyviai dalyvauja viešose diskusijoje, skaito pranešimus konferencijose, duoda interviu žiniasklaidai, kad Lietuvoje mažai pažįstama mokslo sritis taptų matomesne. Tęsdama socialinius žmonių elgesio kosmosui artimose aplinkose tyrimus Kauno technologijų universitete, Inga turi galimybę su Lietuvos studentais ir mokslininkais dalintis unikalia JAV įgyta patirtimi.

Dr. Petras Juzėnas ir Dr. Asta Juzėnienė

Oslo universitetinės ligoninės mokslininkai | Norvegija

juzenai

Už unikalių tyrimų galimybių suteikimą Lietuvos mokslininkams

Asta ir Petras Juzėnai daugiau nei 20 metų prisideda prie Oslo universiteto bei Oslo universitetinės ligoninės mokslinių pasiekimų, yra publikavę per šimtą mokslinių straipsnių tarptautiniuose prestižiniuose mokslo žurnaluose. Nepaisant karjeros svetur, mokslininkai nepamiršta tėvynės - nuolat bendradarbiauja, keičiasi patirtimi ir vykdo bendrus projektus su Lietuvos mokslo lyderiais.

Juzėnai, inicijuodami ir įgyvendindami dvišalius projektus, kuria unikalias galimybes studentams ir mokslininkams atlikti stažuotes Norvegijos vėžinių tyrimų institute ar Oslo universitetinėje ligoninėje. Asta ir Petras yra ilgamečiai Lietuvos Biofizikos doktorantūros komitetų nariai, kurie jungia jaunus mokslininkus Lietuvoje ir įsidarbinusius diasporos talentus Norvegijoje.

Prof. dr. Vita Akstinaitė

Profesorė, verslo krypties mokslų daktarė | Lietuva

vitaa

Už sukurtas naujas lyderystės mokslo galimybes Lietuvoje

Prof. dr. Vita Akstinaitė yra vizituojanti profesorė ir mokslininkė Lietuvos bei užsienio universitetuose, verslo mokyklose. Vita po 10 metų gyvenimo užsienyje, darbo bei mokslo tikslais aplankiusi beveik 50 šalių, grįžo į tėvynę ir tapo viena jauniausių profesorių Lietuvoje.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitete Vita įkūrė ir vadovauja pirmai Baltijos šalyse lyderystės magistrantūros programai „Globali lyderystė ir strategija“. Be to, ji yra tarptautinių mokslinių tyrimų iniciatyvų „The Hubris Hub“ ir „Infinitus Labs“, kurios plečia supratimą apie lyderystę ir skatina tarpdisciplininį bendradarbiavimą, bendraįkūrėja. Per pastaruosius metus Vita pritraukė finansavimo moksliniam darbui su dirbtiniu intelektu, pelnė ne vieną apdovanojimą, susijusį su pasaulinio lygio moksliniais tyrimais ir nestandartiniais mokymo metodais, Lietuvoje bei užsienyje.

Žaneta Freyer

Investuotoja, mokslo populiarinimo konkurso „Tyrėjų Grand Prix“ inicijatorė | Norvegija

fry

Už mokslo populiarinimo užsienio gerųjų praktikų atvedimą į Lietuvą

Žaneta Freyer, būdama globalia profesionale ir investuotoja, aktyviai bendradarbiauja su akademine bendruomene ir prisideda prie mokslo populiarinimo. Žaneta įsitikinusi, kad pažangios Lietuvos ateities kūrimui svarbiausia sujungti gilias Lietuvos mokslo tradicijas, išsilavinusių žmonių kūrybingumą bei gebėjimą tyrimų rezultatus patraukliai pristatyti visuomenei.

Įkvėpta daugybę metų Norvegijoje vykstančio mokslo populiarinimo konkurso, Žaneta 2022-aisiais tokį įgyvendino ir Lietuvoje. Bendradarbiaudama su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, ji suorganizavo bei finansavo pirmąjį Lietuvoje „Tyrėjų Grand Prix“ konkursą, kuriame 160 žiūrovų auditorijai skirtingų sričių Lietuvos doktorantai interaktyviai pristatė savo disertacijas. Pristatymus vertino komisija, o su geriausiai prisistačiusių doktorantų darbais žiniasklaidos pagalba susipažino ir plačioji visuomenė.

Už diasporos indėlį Ukrainos palaikymui

Už diasporos indėlį Ukrainos palaikymui

KATEGORIJĄ PRISTATO
lrp-lt

Andrius Zubernis

Labdaros fondo „ZEGA support organization” bendraįkūrėjas | Jungtinė Karalystė

az

Už visapusišką pagalbą kariams ir civiliams Ukrainoje ir karo pabėgėliams Šiaurės Airijoje

Andrius Zubernis - konditerinių gaminių čempionatų nugalėtojas, kurio rankomis sukurtas pagalbos ukrainiečiams planas buvo pristatytas Šiaurės Airijos miestelio merui jau pirmomis karo Ukrainoje dienomis. Nuo karo pradžios iki šių dienų Andrius yra pasinėręs į pagalbą nuo karo nukentėjusiems žmonėms. Jis turėjo įkurti savo konditerijos kepyklą bei mokyklą, tačiau, vietoje to, jų patalpose įkūrė paramos ukrainiečiams rinkimo, rūšiavimo ir logistikos centrą, o kiek vėliau įsteigė paramos ir labdaros organizaciją „ZEGA support organization”.

Andriaus su kolega įkurta organizacija „Zega Support Organization“ dirba visą parą, kad suteiktų gyvybiškai svarbias paslaugas nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams, ypatingai tiems, kurie savo noru lieka Ukrainoje ar dėl kitų priežasčių negali išvykti iš šalies. Iš karo pabėgusiems ukrainiečiams organizacijos savanoriai padeda surasti gyvenamąjį būstą, konsultuoja darbo paieškos klausimais, rūpinasi integracija į visuomeninį gyvenimą, rengia laisvalaikio užimtumo veiklas jaunimui, kaip futbolo treniruotes ar muzikos pamokas.

Austėja Sruoga

JAV lietuvių bendruomenės XXIII Tarybos prezidiumo pirmininkė | JAV

austeja

Už žaibiškai sutelktas JAV lietuvių ir ukrainiečių pajėgas pagalbos Ukrainai vardan

Čikagos lietuvių lyderė Austėja Sruoga nuo pat karo Ukrainoje pradžios aktyviai koordinuoja skirtingų organizacijų veiklas, telkia pačią būtiniausią pagalbą Ukrainai. Pirmąją karo savaitę Austėja drauge su ukrainiete Irina Lelik, kurios šeima gyvena Lvive, sugalvojo sparčiausią paramos iš JAV gabenimo būdą – išpirkti vietas lagaminams keleiviniuose reisuose. Per keletą dienų jos įtraukė daugybę skirtingų tautinių bendruomenių žmonių, kurie keleiviniu lėktuvu išsiuntė 167 lagaminus su pirmos būtinybės medicinos priemonėmis, kurios pasiekė Lvivą ir buvo paskirstytas skirtingoms miesto ligoninėms.

Austėja taip pat administruoja paramos fondą „Support the People of Ukraine”, kurį antrąją karo savaitę įsteigė JAV lietuvių bendruomenė kartu su JAV ukrainiečių asociacija. Paramos Ukrainai rinkimui ji kartu su Rimanto Kaukėno fondu suorganizavo Lietuvos atlikėjų koncertą, surengė Čikagos lietuvių Rotary klubo akcijas ir daug kitų lėšų telkimo iniciatyvų.

Eleonora Jonušienė-Romuva

Lietuvos Amerikos verslo asociacijos Los Andžele (LABA.LA) bendraįkūrėja | JAV

ele

Už pilietines, humanitarines ir menines iniciatyvas Ukrainos palaikymui

Visuomeninių projektų kūrėja ir organizacijų telkėja Eleonora Jonušienė-Romuva nuo pirmosios Rusijos invazijos į Ukrainą dienos kartu su „Team Lithuania” atstovaujamos Generalinės konsulės Los Andžele Laimos Jurevičienės ir jos komandos, Garbės konsulės Daivos Čekanauskas Navarrette, Lietuvos Amerikos verslo asociacijos Los Andžele (LABA.LA), Baltijos Amerikos Laisvės Lygos ir lietuvių bendruomenės iniciavo laiškų rašymą ir siuntimą JAV Senatui, Kongresui, Senatoriui iš Santa Barbaros bei juose reikalavo griežčiausių sankcijų Rusijai įvedimo.

Eleonora kartu su „Team Lithuania” bei Los Andželo ukrainiečių organizacijomis „Stand with Ukraine Foundation”, Ukrainos Kultūros Centru ir „Post LA” rengė ir koordinavo humanitarinės ir medicininės pagalbos rinkimą, rūšiavimą ir logistiką, dalyvavo savaitiniuose Ukrainos palaikymo akcijose siekiant išlaikyti tiek medios, tiek amerikos piliečių dėmesį Ukrainos paramai, organizavo filmo „Mr. Landsbergis” ir Manto Kvederavičiaus „Mariupolis” filmo peržiūras laisvės gynėjų pagerbimui. Surinktą paramą už parduotus renginio bilietus skyrė organizacijai „Stand with Ukraine LA”, kuri nupirko karinį automobilį, pripildė medicinine, karine amunicija ir išsiuntė į frontą Ukrainoje. Rugpjūtį Eleonora įsitraukė į alternatyvaus meno festivalio „Burning Man” amerikos lietuvių komandos „Amber Dust” Ukrainos palaikymo akciją „Laisvės Tridentas”. Komanda kartu su Čikagoje gyvenančia dizainere ir architekte Donata Aukštuolis sukūrė medinę ukrainiečių laisvės simbolio instaliaciją, siekdami priminti Amerikos visuomenei, kad karui Ukrainoje tęsiantis yra reikalingas palaikymas.

Irma Petraitytė-Lukšienė

Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narė, Vokietijos lietuvių bendruomenės tarybos narė | Vokietija

irma-ukr

Už neblėstantį pilietinį aktyvumą žadinant Vokietijos visuomenę Ukrainos palaikymui

Irma Petraitytė-Lukšienė - lietuvių diasporos visuomenininkė, nuo 2020 m. aktyviai remianti Ukrainos nepriklausomybę, kovą dėl laisvės ir europinės integracijos tikslus. Irmos iniciatyva Vokietijos lietuvių bendruomenės taryba bendradarbiauja su Vokietijos ukrainiečių bei kartvelų bendruomenėmis ir rašo atvirus laiškus Vokietijos Bundestagui dėl Rusijos keliamų grėsmių Europos saugumui, ragindami didinti humanitarinę, finansinę ir karinę paramą Ukrainai.

Jos iniciatyva atviras kreipimasis išsiųstas NATO, Didžiajam septynetui, Jungtinėms Tautoms, Europos Sąjungos institucijoms ir Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui, reikalaujant apsaugoti civilius Ukrainos gyventojus, nutraukti Rusijos vykdomą karą ir genocidą Ukrainoje, stabdyti ukrainiečių deportacijas į Rusiją. Irma kiekvieną savaitgalį nuo Rusijos vykdomo pilno masto karo Ukrainoje pradžios sako kalbas demonstracijose Miunchene, ragina Vokietijos visuomenę nepriprasti prie karo, be sustojimo remti Ukrainą humanitarine ir karine pagalba iki pat jos pergalės. Lapkričio pabaigoje Irma surengė svarbią viešą diskusiją vokiečių kalba apie Rusijos vykdomą karą Ukrainoje ir Ukrainos įstojimo į ES būtinumą.

Vilma Green

Londono Sičio lietuvių klubo patarėjų tarybos narė | Jungtinė Karalystė

vilma

Už nuoseklią ir telkiančią paramą Ukrainos gydytojams ir vaikams

Vilma Green, dirbdama aukštose pareigose finansų sektoriuje, aktyviai dalyvauja lietuvių profesionalų organizacijos, Londono Sičio lietuvių klubo (toliau - LCLC) ir kitoje visuomeninėje veikloje. Nuo karo veiksmų Ukrainoje pradžios ji kartu su Jungtinės Karalystės ukrainiečių bendruomene koordinuoja humanitarinės paramos rinkimo akcijas - renka savanorių komandas, rūšiuoja ir organizuoja surinktos paramos logistiką.

Bendradarbiaujant su Ukrainos paramos organizacijomis Lietuvoje, LCLC vardu Vilma inicijavo lėšų telkimo akciją specialios įrangos dovanojimui vaikų ligoninei Chmelnickio mieste. Akcijos metu buvo surinkta (ir toliau renkama) solidi suma, už kurią buvo nupirktas, įrengtas ir iki lubų prikrautas būtiniausių vaistų bei medicininių priemonių greitosios pagalbos automobilis. Taip pat pagal ligoninės poreikį buvo padovanota speciali įranga ankstukams. Pastaruoju metu, kai Ukrainoje vis labiau susiduriama su elektros tiekimo sunkumais, Vilma su LCLC organizuoja lėšų rinkimą elektros generatoriams tai pačiai vaikų ligoninei Chmelnickio mieste.

Rima Žiūraitis ir Aušra Tallat Kelpša

„Blue Yellow for Ukraine" padalinio JAV vadovės | JAV

rima-cr

Už kryptingą darbą, atstovaujant „Blue Yellow for Ukraine USA" organizacijai JAV

Rima Žiūraitis, „Blue Yellow for Ukraine USA" vadovė, ir Aušra Tallat Kelpša, „Blue Yellow for Ukraine USA" Valdybos pirmininkė, kartu vykdo Jono Ohman įsteigtos paramos Ukrainai organizacijos „Blue Yellow for Ukraine" veiklą JAV.

Prasidėjus masinei Rusijos invazijai į Ukrainą, jų sutelkta komanda, kurią sudaro aktyvūs lietuvių ir ukrainiečių diasporos atstovai, intensyviai veikia trimis kryptimis. Visų pirma, telkia lėšas, organizuodami renginius lietuvių bendruomenėse ir kviesdami aukoti sutelktinio finansavimo platformose. Vien per šių metų kovą buvo surinkta virš 1 000 000 JAV dolerių. Vienas paskutinių bendruomeninių renginių - Niujorko lietuvių profesionalų lėšų paramai aukojimo vakaras. Antra, sutelktos lėšos naudojamos būtiniausių Ukrainos kariams priemonių - nuo karinių dronų iki žieminės aprangos - pirkimui ir gabenimui pagal tikslines užklausas. Trečia kryptis - pilietinio organizacijų įgalinimo advokatavimas aukščiausiuose JAV valdžios lygiuose. Siekiant karinės pagalbos eksporto formalumų palengvinimo, gruodžio 7 d. vyko Ukrainos ir Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atstovų ir JAV Kongreso narių susitikimas, kuriame informacija dalinosi ir poreikius formulavo „Blue Yellow for Ukraine" atstovai Jonas Ohman ir Rima Žiūraitis.

Už į Lietuvą pritrauktas investicijas

Už į Lietuvą pritrauktas investicijas

KATEGORIJĄ PRISTATO
tj

Akvilė Meškauskaitė-Dobrajs, Sandra Pangonytė ir Danutė Rasimavičiūtė

Socialinio verslo „The Knotty Ones” bendraįkūrėjos | Lietuva, JAV

The Knoty Once

Už globalų matomumą ir tvaraus socialinio verslo modelio plėtrą

Akvilė, Sandra ir Danutė - Lietuvoje dar neįprasto socialinio mados verslo modelio kūrėjos ir lyderės. Istorijos apie jų sukurtą prekės ženklą „The Knotty Ones”, publikuotos tokiuose pasaulinio lygio leidiniuose, kaip „Vogue”, „Elle”, „The Guardian”, „The Telegraph”. Startuolis „The Knotty Ones” pritraukė 0,5 milijono eurų investicijų ir tai yra didžiausia pradinio kapitalo suma kada nors investuota į mados prekės ženklą Lietuvoje.

Kurdamos savo verslą, draugės daug dėmesio skiria mados tvarumui ir regionų užimtumo problemų sprendimui. Jų pardavinėjamus mezginius gamina per 70 atokesnėse Lietuvos vietovėse gyvenančių mezgėjų ir nedidelių mezgyklų, kurioms tai puiki galimybė gauti papildomas pajamas arba iš to pragyventi. Gaminama produkcija didžiausio susidomėjimo sulaukia už Lietuvos ribų - net 95% gaminių iškeliauja į užsienį. Įdomu tai, kad „The Knotty Ones” pirkėjai turi galimybę prisidėti prie mezgėjos svajonės įgyvendinimo skirdami papildomą sumą, tokiu būdu pagerinant mezgėjų gyvenimo kokybę ir sprendžiant realias problemas.

Sergei Klimov

Žaidimų kūrimo studijos „Charlie Oscar” įkūrėjas ir vadovas | Lietuva

sergei

Už Lietuvos žaidimų kūrėjų ekosistemos vystymą

Sergei Klimov - žaidimų kūrimo studijos „Charlie Oscar” įkūrėjas, kurį drąsiai galima vadinti tikru Vilniaus miesto ambasadoriumi. Jis aktyviai telkia žaidimų kūrėjų bendruomenę ir savo iniciatyvomis, renginiais stiprina šios industrijos ekosistemą Lietuvoje. 2015 m. „Charlie Oscar” žaidimų studijoje sukurtas internetinis strateginio tipo žaidimas „Gremlins.Inc” tapo vienas populiariausių visame pasaulyje ir šiuo metu rengiama išleisti antrąją žaidimo versiją.

Sergei drauge su kolegomis jau 8 metus organizuoja tarptautinę konferenciją „Games Industry Law Summit”, kuri yra vienas žymiausių vaizdo žaidimų industrijos renginių pasaulyje. Konferencija į Lietuvą pritraukia žaidimų industrijos kūrybines ir leidybos studijas, platformų ir asociacijų kūrėjus, taip pat licencijavimo ekspertus ir investuotojus iš 40 pasaulio valstybių. Tiek konferencijoje, tiek kituose Sergei organizuojamose renginiuose vykstančioje tinklaveikoje yra užsimezgęs ne vienas investavimo sandoris, prisidėjęs prie Lietuvos žaidimų industrijos plėtros.

Shayan Ali

„Continental Automotive Lithuania” vykdantysis direktorius | JAV, Lietuva

ali2

Už istorines investicijas į Lietuvos gamybos sektorių

Shayan Ali, iš JAV atvykęs vienas aktyviausių užsienio investuotojų bendruomenės narių, yra tikras Lietuvos vardo ambasadorius. Jo iniciatyva ir darbu Lietuvą pasiekė didžiausios investicijos gamybos sektoriuje per pastaruosius 20 metų. 2019 m. Kaune buvo atidaryta „Continental Automotive Lithuania”, o Shayan tapo įmonės generaliniu direktoriumi.

Shayan vykdo kelis įmonės plėtros etapus, kurių investicijos siekia apie 185 mln. eurų. Iki 2025 metų įmonė planuoja sukurti apie 1,5 tūkstančio darbo vietų, o šiuo metu joje dirba virš 700 darbuotojų. Taip pat yra plečiamas įmonės funkcijų spektras, įrenginėjamas naujas paslaugų centras „Continental Tires Business Services“, kuris vykdys duomenų analitikos, procesų valdymo ir administravimo funkcijas. Centras per artimiausius kelis metus ketina samdyti dar apie 100 darbuotojų. Shayan pastangų dėka, Kaunas tampa automobilių elektronikos centru ir įsirėžia į pasaulio automobilių elektronikos lyderių žemėlapį.

Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas

„Nord Security” ir „Tesonet” bendraįkūrėjai | Lietuva

teso

Už vienaragių auginimą ir startuolių bendruomenės Lietuvoje stiprinimą

Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas - antrojo Lietuvos vienaragio augintojai. Metų pradžioje „Nord Security” pritraukė 100 milijonų JAV dolerių investiciją ir įrašė Lietuvos vardą į kibernetinio saugumo produktų lyderių pasaulyje sąrašą. Verslininkai neslepia, kad didžiausios sėkmės sulaukęs „Nord Security” produktas „NordVPN” gimė po 34 nesėkmingų projektų, tačiau dabar įmonė sparčiai plečiasi ir Lietuvoje, ir už jos ribų, pritraukdama geriausius talentus iš viso pasaulio.

Verslininkų duetas deda daug pastangų, kad Lietuva įsitvirtintų pasaulio technologijų žemėlapyje ir skiria daug dėmesio Lietuvos startuolių ekosistemos vystymui ir stiprinimui. „Nord Security” yra pirmasis Tomo ir Eimanto įkurto „Tesonet” akceleratoriaus vienaragis. Verslininkai tiki, kad ir kiti jų investicijų sulaukę pažangūs startuoliai ir įmonės neilgai trukus papildys Lietuvos vienaragių gretas.

Už Lietuvos profesionalų tarptautinį įvertinimą

Už Lietuvos profesionalų tarptautinį įvertinimą

KATEGORIJĄ PRISTATO
GLLLOGO

Giedrimas Jeglinskas

Buvęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas | Belgija, Lietuva

gdr

Už globalią lyderystę ir dėmesį Lietuvai saugumo srityje

Giedrimas Jeglinskas, buvęs Lietuvos kariuomenės atsargos karininku ir Krašto apsaugos viceministru, 2022-ųjų rudenį baigė eiti aukščiausias savo karjeroje, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo, pareigas. Jis buvo pirmasis lietuvis, pasiekęs tokią aukštą poziciją NATO. Giedrimas vadovavo 400 darbuotojų komandai, atsakingai už visas NATO funkcijas, įskaitant žmogiškuosius išteklius, infrastruktūrą, informacines technologijas ir finansus.

Globali patirtis privačiame ir viešajame sektoriuje Giedrimui padėjo įgyvendinti reikalingus pokyčius NATO ir sustiprinti Aljansą – svarbiausią Lietuvos saugumo garantą. Giedrimas savo profesionaliu darbu prisidėjo prie Lietuvai svarbių saugumo iniciatyvų kaip Šiaurės Atlanto gynybos inovacijų akseleratorius, bei NATO viršūnių suvažiavimo Lietuvoje 2023 metais planavimo.

Kristina Butvydas Bard

Lietuvos garbės konsulė, verslininkė ir menininkė | JAV

krista

Už Lietuvos verslo pasiekimų garsinimą ir verslo ryšių kūrimą

Kristina Butvydas Bard yra Lietuvos garbės konsulė, verslininkė ir Lietuvos verslininkų patarėja, kurią žino visi į JAV verslus plečiantys lietuviai. Kristina koordinuoja tarptautinius, regioninius ir vietinius privataus ir viešojo sektoriaus projektus, veda derybas dėl tarpvalstybinių partnerysčių - ir visur įtraukiamas Lietuvos vardas bei ieškoma vertės Lietuvos ekonomikai.

Šiais metais Kristinos dėka ir lyderyste Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumas tapo sėkmingu verslo ryšių akseleratoriumi. Filandelfijoje vykęs renginys, pritraukęs virš 200 verslo, politikos, institucijų atstovų bei diasporos profesionalų, tapo erdve partnerysčių kūrimui, investuotojų paieškai bei Lietuvos verslų plėtros į JAV palengvinimui. Kristina buvo forumo komandos, sudarytos iš diplomatų, institucijų atstovų, verslo asociacijų ir profesionalų, lydere.

Tomas Lamanauskas

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos išrinktasis generalinio sekretoriaus pavaduotojas | Jungtinė Karalystė, Lietuva, Šveicarija

lmn

Už pasiektas istorines profesines aukštumas tarptautinėse organizacijose

Tomas Lamanauskas turi daugiau nei 20 metų tarptautinę darbo patirtį infrastruktūros ir skaitmeninių technologijų srityse, įvairiose verslo bei vyriausybinėse organizacijose. Jis yra savo srities lyderis ir patyręs pranešėjas, ką įrodo daugiau nei 200 kalbų tarptautinėse konferencijose, daugiau nei 20 straipsnių, trys bendraautorinės knygos ir ekspertavimas svarbiausiose tarptautinėse organizacijose.

2022 m. rugsėjo 29 dieną Tomas buvo išrinktas Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos generalinio sekretoriaus pavaduotoju – tai yra aukščiausia Jungtinių tautų organizacijos pozicija, į kurią kada nors buvo išrinktas lietuvis. Ne tik pats laimėjimas, bet ir beveik dvejus metus trūkusi pasaulinė Tomo rinkimų kampanija sukūrė precedentą, kaip vieningai diasporos profesionalai, Vyriausybės atstovai, diplomatai ir verslininkai gali siekti bendro tikslo.

Viktorija Mickutė

„Al Jazeera Digital“ prodiuserė, dokumentinių multimedijų projektų kūrėja | JAV

vi

Už apdovanojimus skinančius globaliai reikšmingus multimedijų projektus

Viktorija Mickutė, turinti 10 metų nacionalinės ir tarptautinės žurnalistikos patirtį, dirba prodiusere pasauliniu mastu pripažintoje žiniasklaidos priemonių grupėje „Al Jazeera Digital“. Lietuvoje Viktorija aktyviai dalijasi JAV įgyta patirtimi ir žiniomis apie skaitmeninės žurnalistikos pažangą, technologijų naudojimą medijose bei įtraukiančios dokumentikos kūrimą karinių konfliktų, gamtos stichijų ir kitomis globaliomis temomis.

Viktorijos prodiusuotas dokumentinis multimedijų projektas apie negalią turinčių moterų kovas Niujorke, Lagose ir Mumbajuje „Nepritaikyti miestai“ buvo nominuotas prestižiniam „Emmy“ apdovanojimui. Svarbu paminėti, kad tai yra jau trečias kartas, kai Viktorijos ir jos kuruojamos komandos kūryba yra įvertinama „Emmy“ nominacija, o unikalūs multimedijų projektai yra gavę daugybę tarptautinių apdovanojimų.