Sugrįžimai pokyčiams Lietuvoje

Iš užsienio grįžę profesionalai, savo tarptautinę patirtį pritaikę reikšmingiems verslo aplinkos pokyčiams šalyje.

Sugrįžimai pokyčiams Lietuvoje

KATEGORIJĄ PRISTATO
GLLLOGO

Audrius Zujus

Bendraįkūrėjas ir technologijų vadovas | „Argyle“, Jungtinė Karalystė, Lietuva

audrius-zujus-asmenine nuotr

Už pramintą kelią dirbtiniam intelektui Lietuvoje

Audrius Zujus it modernusis knygnešys neša dirbtinio intelekto žinias į Lietuvą. Prieš šešerius metus palikęs ilgametį prestižinį darbą konsultacijų įmonėje „Deloitte“ Londone, Audrius grįžo į Lietuvą ir savo energiją bei sukauptą tarptautinę patirtį skyrė dirbtinio intelekto bendruomenės telkimui bei visuomenės švietimui apie šią dar šviežią sritį. A. Zujus vadovavo Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijai, jungiančiai viso pasaulio lietuvių ekspertus, ir tapo vienu iš Lietuvos dirbtinio intelekto strategijos bendraautorių, siekusių sudaryti geresnes sąlygas srities plėtrai ir ekonominio potencialo išnaudojimui Lietuvoje.

Šiuo metu Audrius drauge su kolegomis iš viso pasaulio ir Lietuvos vysto startuolį „Argyle“, šiemet pritraukusį 22 mln. dolerių investicijų ir užėmusį lyderio poziciją nišinės srities JAV rinkoje.

Rita Sakus

Verslo angelė, bendraįkūrėja | Asociacija „LitBAN“, Kanada, Lietuva

rita-sakus

Už vakarietišką antreprenerystės dvasią Lietuvoje

Rita Sakus – vakarietiškos antreprenerystės Lietuvoje sinonimas. Kanadoje gimusi ir užaugusi, įgijusi darbo patirties su rizikos kapitalo fondais gynybos ir telekomunikacijų industrijose Kanadoje, JAV ir Izraelyje, Rita į Lietuvą persikėlė 2002-aisiais ir jau du dešimtmečius padeda Lietuvos startuoliams ir jų ekosistemai plėstis. 

Kaip viena iš Lietuvos verslo angelų tinklo „LitBAN“ įkūrėjų, ji prisidėjo prie trūkstamos dalies startuolių investicijų grandinėje kūrimo, pirmųjų angelų sindikatų formavimo, akseleravimo programų rengimo bei efektyvaus diasporos narių pritraukimo pandemijos metu. R. Sakus startuoliams pažįstama ne tik kaip investuotoja, bet ir kaip mentorė, padedanti jauniems antrepreneriams perprasti strategijos, vakarietiškos darbo kultūros, inovacijų vadybos ir santykių su investuotojais principus.

Paulius Vertelka

Viešosios politikos Baltijos šalims vadovas | „Google“, JAV, Lietuva

Paulius-Vertelka

Už rezultatyvias pastangas stiprinti Lietuvos viešąjį sektorių ir nevyriausybines organizacijas

Įspūdingą Pauliaus Vertelkos veiklų ir pareigų sąrašą nuo pat jaunystės jungia pastangų padėti Lietuvai gija. Paauglystėje Pauliui teko išvykti gyventi į JAV, tačiau ten įgytas išsilavinimas ir profesinė patirtis ryškiausiai išsiskleidė vėl grįžus į Lietuvą: čia jis sėkmingai dalyvavo programoje „Kurk Lietuvai“, vadovavo informacinių technologijų įmonių asociacijai „Infobalt“ ir visada rado laiko savanorystei. Vienas įspūdingiausių jo darbų – drauge su kolege Žydrūne Vitaite 2016 m. sukurta ir visuomeniniais pagrindais veikianti mentorystės programa „Women Go Tech“, kuri padėjo daugiau nei 650 moterų pakeisti karjerą ir atrasti save technologijų srityje.

Šiandien P. Vertelka dirba technologijų kompanijoje „Google“ ir toliau nepamiršta Lietuvos – jis prisidėjo kuriant programą „Google.org Impact Challenge“,  kurios dėka 2 mln. eurų parama pasiekė atrinktas organizacijas iš Lietuvos ir dešimties kitų Europos šalių. Pandemijos metu Paulius išvystė programą „Auk su „Google“, kurios skaitmeninių įgūdžių mokymuose nemokamai žinias gilino virš 10 tūkst. dalyvių.

Lietuviškos idėjos, pripažintos pasaulyje

Verslo idėjos, keičiančios pasaulį ar sulaukusios tarptautinės sėkmės.

Lietuviškos idėjos, pripažintos pasaulyje

KATEGORIJĄ PRISTATO
tj

Rytis Laurinavičius ir Justas Kriukas

Bendraįkūrėjai | „Omnisend“, Lietuva

Rytis-Laurinavicius
Justas-Kriukas

Už išskirtinę partnerystę ir pelnytą tarptautinį pasitikėjimą

Nors verslo pasaulyje „Oskarų“ niekas nedalija, jais tikrai galėtų tapti verslo kelyje įgyti tarptautiniai partneriai. Būtent tokį „Oskarą“ šiemet gavo lietuvių skaitmeninės rinkodaros technologinių sprendimų įmonė „Omnisend“, sulaukusi kvietimo tapti internetinės prekybos galiūnės „Amazon“ partnere. Internetinės prekybos milžinė savo naujai paslaugai „Amazon Advertising“ partnerius rinkosi itin kruopščiai ir atsakingai, o lietuviai nušluostė nosis tokiems konkurentams, kaip „Mailchimp“ ar „Klavyio“, kurie pakviesti bendradarbiauti nebuvo.

„Omnisend“ – vienas iš nedaugelio Lietuvoje savarankiškai, be išorės investicijų sėkmingai veikiančių startuolių, kurio paslaugomis naudojasi 70 tūkst. komercijos verslų iš 130 šalių. „Financial Times“ šių metų pavasarį paskelbė, jog „Omnisend“ patenka į Europoje greičiausiai augančių įmonių šimtuką. Tai – aukščiausia šiemet Lietuvos bendrovių pelnyta pozicija.

Henrikas Rapolas Urbonas, Simona Andrijauskaitė, Domas Labokas

Įkūrėjai | „Interactio“, Lietuva

Henrikas_interactio
Simona_interactio
Domas_interactio

Už sinchroninių vertimų industrijos perversmą

„Interactio“ įsiveržė į kelių milijardų dolerių vertės rinką, kurioje pastaruosius dešimtmečius dominavo tie patys paslaugų teikėjai. Su savo novatorišku produktu įmonė daro perversmą, kaip vyksta sinchroninis vertimas, naudojamas versle bei valstybinėse institucijose. Koronavirusui veikiant kaip papildomam katalizatoriui, „Interactio“ 2019-2020 m. išaugo 12 kartų, tuo pačiu išlikdama pelninga. Bendrovė vien tik 2020 m. surengė daugiau nei 18 tūkst. renginių, kuriuose dalyvavo net 390 tūkst. klausytojų iš daugiau nei 70-ties šalių.

Tarp „Interactio“ klientų daugiau nei 38-iose pasaulio šalyse – didžiausios pasaulio institucijos, įskaitant Europos Parlamentą, Europos Komisiją, Jungtinių Tautų Organizaciją, bei tokios korporacijos kaip „BMW“, „JP Morgan“ ar „Microsoft“. Šiemet įmonė toliau sėkmingai auga ir gegužę pritraukė 30 mln. USD investiciją – tai pati didžiausia A serijos raundo investicija iki šiol Lietuvoje ir viena didžiausių Baltijos šalyse.

Deividas Trainavičius

Įkūrėjas ir vadovas | „PVCase“, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Lietuva

deividas

Už sprendimą, lengvinantį saulės jėgainių plėtrą visame pasaulyje

Verslininkas Deividas Trainavičius – pavyzdys, kad ne tik mąstyti, bet ir veikti bei daryti pokytį reikia globaliai. Beveik dešimtmetį praleidęs įvairiose Europos šalyse ir sukaupęs didelį patirties ir žinių apie saulės energijos sistemas bagažą, 2018-aisiais D. Trainavičius su šeima grįžo gyventi į Lietuvą. Čia įsteigė įmonę „PVCase“ ir kuria saulės inžinerijos programinę įrangą, kurią vos po trijų įmonės gyvavimo metų jau naudoja pusšimtis pasaulio šalių Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje ir Australijoje.

Šie metai „PVcase“ taip pat buvo rekordiniai: dvigubai augo darbuotojų skaičius (dabar dirba 72 ir toliau auga), trigubai išaugo pajamos. Tačiau didžiausias šių metų pasiekimas – spalį pritraukta 20 mln. eurų A serijos investicija. Tai didžiausia tokio tipo investicija į programinės įrangos, orientuotos į saulės energetiką, startuolį Europoje.

Sugrįžimai mokslo pažangai

Globalūs profesionalai, reikšmingai praturtinę Lietuvos mokslo pasaulį.

Sugrįžimai mokslo pažangai

KATEGORIJĄ PRISTATO

Rasa Pauliukaitė

Profesorė, chemikė | Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), Portugalija, Lietuva

Rasa_Pauliukaite_asmenine nuotr

Už naujos chemijos mokslo temos atvedimą į Lietuvą

Prof. R. Pauliukaitės dėka Lietuvos mokslo lauke atsirado nauja tematika, susijusi su daviklių kūrimu, panaudojant aplinkai draugiškas medžiagas, sukurtas iš vitaminų. Ypatingi cheminiai tyrimai vyksta mokslininkės įkurtoje laboratorijoje, kuri pasižymi europine mokslo kultūra, pažanga ir tradicijomis.

Austrijos, Šveicarijos, Slovėnijos ir Portugalijos mokslinėse institucijose praleidusi 10 metų, sukauptą mokslinę patirtį chemikė panaudojo naujos kartos daviklių, kurie pritaikyti maisto kokybei tirti, kūrimui. Mokslininkės ateities darbų vizija - daviklių naudojimas kuriant išmanius produktus: robotus, kurie jaučia skonį ir kvapą bei gali dirbti tomis sąlygomis, kurios pavojingos žmogui, išmanias maisto pakuotes, kurios parodytų, kad produktas jau sensta ar paseno, ligų diagnozavimą labai ankstyvoje stadijoje.

Aurelijus Rinkevičius

Mokslininkas, centro vadovas | Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos („Bendradarbiavimo su CERN“) centras, Vilniaus Universitetas, JAV, Šveicarija, Lietuva

Aurelijus Rinkevicius_J. Stacevičiaus_LRT nuotr

Už eksperimentinės fizikos sklaidą Lietuvos mokslo pasaulyje

Aurelijus Rinkevičius – didelių energijų fizikas eksperimentatorius, prie kurio grįžimo į Lietuvą prisidėjo ir tuometinė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Būtent ji asmeniškai inicijavo Lietuvos narystę Europos branduolinių tyrimų organizacijoje (CERN) ir atitinkamai dalelių fizikos specialisto grįžimą į gimtinę naujų galimybių šviesoje. 

Lietuvai 2018 m. tapus asocijuotąja CERN valstybe nare, po tarptautinės atrankos, trukusios dvejus metus, A. Rinkevičius ėmėsi vadovauti centrui, kurio vienas pagrindinių uždavinių – sustiprinti Lietuvos eksperimentinę didelių energijų fizikos bazę. Kiekvienais metais už šią narystę Lietuva sumoka apie milijoną eurų, tačiau kasmet investuota suma šaliai grįžta su vis didesniu perviršiu. Narystė CERN neapsiriboja vien finansine grąža Lietuvos pramonei ir mokslui, ji – tai priėmimas į tarptautinę šeimą, sudarančią galimybes mūsų šalies mokslininkams stažuotis, tobulėti ir būti naujausių atradimų priešakyje, o pramonei siekti naujų horizontų.

Thomas Bryer

Profesorius | Centrinės Floridos universitetas (UCF) ir Kauno technologijos universitetas (KTU), JAV, Lietuva

thomas-bryer-asmenine nuotr

Už naują kokybės lygmenį studijuoti nevyriausybinių organizacijų vadybą

„Mano svajonių darbas – būti Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – sako mokslininkas T. Bryer, kurio seneliai kilę iš Lietuvos. Thomo iniciatyva KTU sukurta unikali dviguba viešojo valdymo studijų programa, kuri sudaro galimybę Lietuvos studentams mokytis ne pelno siekiančių organizacijų vadybos iš geriausių pasaulyje – JAV, kur nevyriausybinis sektorius pasižymi itin giliomis plėtros, lėšų pritraukimo ir valdymo tradicijomis. 

Thomas Lietuvoje dėsto studentams, veda mokymų sesijas profesoriams bei dalinasi su jais patirtimi, aktyviai vykdo mokslinius tyrimus ir, be viso to, dar pritraukė finansavimo iš privačių fondų Lietuvos studentų stipendijoms, kad būtų sudarytos visos sąlygos jiems vykti mokytis į JAV ir grįžus stiprinti mūsų valstybės nevyriausybinį ir viešąjį sektorių.

T. Bryer už savo mokslinę veiklą viešojo administravimo, nevyriausybinių organizacijų ir savanorystės vadybos srityse jau yra gavęs bent 15 apdovanojimų, tad jo atvykimas į Lietuvą su savo darbais praturtina tiek akademinę bendruomenę, tiek nevyriausybinį sektorių.

Lietuvos vardo garsinimas pasaulyje

Kūrėjai, kurių darbai sulaukė tarptautinio pripažinimo.

Lietuvos vardo garsinimas pasaulyje

KATEGORIJĄ PRISTATO
lrp-lt

Laurynas Bareiša

Kino režisierius, Lietuva

Laurynas Bareisa_J. Stacevičiaus_LRT nuotr

Už triumfuojantį režisūrinį debiutą

Režisierius L. Bareiša apie geresnį profesinį debiutą turbūt nebūtų drįsęs pasvajoti – pirmasis jo pilnametražis filmas „Piligrimai“ 78-ajame Venecijos kino festivalyje laimėjo pagrindinį prizą. Sparnuotasis Venecijos liūtas kūrėjui įteiktas konkursinėje festivalio programoje „Horizontai“, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas jauniesiems kino kūrėjams ir talentams, kurių juostos pasižymi drąsa, originalumu ir naujomis estetinėmis kino raiškos formomis.

Laurynas – vienas ryškiausių naujosios kartos lietuvių kino kūrėjų, kurio trumpametražiai filmai jau įvertinti Lietuvoje ir užsienyje. Paskutinysis L. Bareišos trumpametražis filmas „Atkūrimas“ buvo pirmasis lietuviškas filmas atrinktas į prestižinio Berlyno kino festivalio „Berlinale Shorts“ programą ir buvo nominuotas „Sidabrinei gervei“. Lauryno darbų sąraše – trumpametražiai filmai „Pirtis“, „Kupranugaris“, „Kaukazas“.

Giedrė Žickytė

Dokumentinio kino režisierė ir prodiuserė | „Moonmakers“, Lietuva

Giedre Zickyte_The Jump_RomeIFF15_photocall

Už pasaulį prie ekranų prikausčiusį lietuvišką šuolį

Režisierės G. Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis“ („The Jump“) pasakoja apie lietuvį jūreivį Simą Kudirką, kuris Šaltojo karo metais peršoko iš sovietinio laivo į amerikiečių laivą, pasiprašė prieglobsčio, bet buvo grąžintas atgal. Per Simą G. Žickytė pasakoja ir Lietuvos rezistencijos istoriją – tai ji daro taip meistriškai ir universaliai, kad prikaustė tarptautinių auditorijų dėmesį. 

Nepaisant pandemijos įkarščio, filmas atrinktas ir parodytas daugiau kaip 40-tyje tarptautinių festivalių Amerikoje, Europoje, Azijoje, Australijoje. Jis laimėjo 7 tarptautinius apdovanojimus – tai yra labiausiai apdovanotas lietuviškas dokumentinis filmas. „Šuolis“ atrinktas ir atstovauti Lietuvą šių metų „Oskaruose“. Pirmą kartą Lietuvos istorija papasakota tokia pasauliui suprantama kalba. 

Giedrė Žickytė – viena žinomiausių Lietuvos dokumentinio kino kūrėjų, žiūrovams puikiai pažįstama dėl filmų „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ ir „Meistras ir Tatjana“, o kino profesionalų įvertinta net penkiomis „Sidabrinėmis gervėmis“.

Kristina Buožytė ir Vitalijus Žukas

Kino kūrėjai, Lietuva

Kristina Buozyte_asmenine nuotr
Vitalijus Zukas_GameOn nuotrauka

Už tarptautinėms auditorijoms atneštą novatorišką M. K. Čiurlionio kūrybos patyrimą

Virtualios realybės projektas „Angelų takais“ – tai naujas būdas visam pasauliui patirti lietuvių dailės klasiko M. K. Čiurlionio kūrybą. Virtuali kelionė „Angelų takais“ suteikia galimybę ne šiaip pamatyti ir išgirsti, o iš tiesų patirti ir tapti magiško M. K. Čiurlionio muzikos ir dailės pasaulio dalimi – ne veltui filmas vadinamas „SPA sielai“. 

Projektas 2019 m. Jungtinėje Karalystėje pelnė prestižinį už pasiekimus mene ir technologijose skiriamą apdovanojimą „Lumen Prize for Art and Technology“, o 2020 m. įvertintas „Sidabrinės gervės“ Profesinės meistrystės apdovanojimu. Filmą kūrusi Kristina Buožytė – žinoma lietuvių režisierė, filmų „Kolekcionierė“ ir „Aurora“ kūrėja, „Sidabrinės gervės“ savininkė, o idėjos autorius Vitalijus Žukas – kūrybinis prodiuseris, dirbantis kino ir animacijos srityje.

Lietuvos draugai valstybės pažangai

Užsieniečiai, prisidedantys prie pozityvių ir reikšmingų pokyčių mūsų šalyje.

Lietuvos draugai valstybės pažangai

KATEGORIJĄ PRISTATO
LRT

Bart Pauwels

Mokytojas, įkūrėjas | „Teachers for Refugees“, Belgija, Lietuva

Bart Pauwels_15min nuotrauka-ed

Už pagalbą pabėgėlių vaikams mokytis

20 metų Lietuvoje gyvenantis Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus mokytojas šiemet subūrė mokytojų savanorių organizaciją „Teachers for Refugees“. Jos nariai Ruklos pabėgėlių stovykloje ne tik vykdo akademinę edukaciją pagal specialiai pabėgėlių vaikams paruoštas programas, bet ir organizuoja papildomą užimtumą vaikams, renka lėšas mokyklinių priemonių įsigijimui, įtraukia tėvus į vaikų ugdymą. B. Pauwels nuolat plečia komandą žmonėmis, kurie turi tarptautinės patirties migrantų stovyklose, bei vysto partnerystes su kitų Europos Sąjungos šalių pedagogais, siekdamas plėsti organizacijos veiklas.

Erin Gainer-Grigaliūnė

Įkūrėja ir vadovė | Labdaros fondas „The ella fund“ JAV, Lietuva

erin-gainer-grigaliune-asmenine nuotrauka

Už moterų gerovės ir verslumo skatinimą Lietuvoje

Filantropė, verslininkė ir ilgametė farmacijos kompanijos vadovė E. Gainer-Grigaliūnė prieš penkerius metus įkūrė „The ella fund“ – tarptautinį labdaros fondą, kuris investuoja į mergaičių ir moterų gerovę: sveikatingumą, verslumą ir švietimą.

Prieš keletą metų persikėlusi gyventi į Lietuvą, E. Gainer-Grigaliūnė didžiausią dėmesį skiria socialiniam verslui: fondas šioje srityje jau investavo daugiau kaip 100 tūkst. dolerių. Su „The ella fund“ pagalba sėkmingai savo veiklą vysto tokie lietuviški moterų įkurti socialiniai verslai kaip „The Knotty Ones“, „Our Pocket Hero“ bei „Socialinė iniciatyva“.

Jared Isaacman

Įkūrėjas ir generalinis direktorius | „Shift4 Payments“, JAV

Jared-Isaacman

Už kosminį meilės Lietuvai išpažinimą

Rugsėjo 15-ąją visas pasaulis laikė sulaikęs kvapą, kai keturi civiliai kilo į pirmąją žmonijos istorijoje turistinę kelionę į kosmosą „Inspiration4” (SpaceX). Misijos sumanytojas ir civilių įgulos vadas – Jared Isaacman – savo ribotame kelionės daiktų sąraše įsitraukė ir Lietuvos vėliavą. Aukščiau nei kada nors iki šiol – 585 km aukštyje – išskleidęs trispalvę Jared išreiškė padėką ir pagarbą mūsų šaliai bei čia dirbantiems „Shift4 Payments Lithuania” kolegoms. Ši vėliava buvo įvertinta net dviem Lietuvos rekordais ir tapo mūsų šalies istorijos dalimi. 

JAV lyderiaujančios saugių mokėjimų apdorojimo sprendimų bendrovės „Shift4 Payments“ įkūrėjas kompanijos padalinį Lietuvoje įsteigė prieš daugiau nei ketverius metus. Šiandien Lietuvos padalinyje dirba per 230 specialistų, o į naujų darbo vietų kūrimą bei darbuotojų gerovę įmonė kasmet investuoja per 2 mln. Eur. Jared ir toliau planuoja įmonės plėtrą Lietuvoje, Vilnius išliks svarbiausiu „Shift4“ technologinių inovacijų centru.

Jean Baptiste Daguené

Partneris | Startuolių akseleravimo fondas „70 Ventures“, Prancūzija, Lietuva

jean-baptiste-daguene-asmenine nuotrauka

Už išgydytą kuklumą ir postūmį startuolių ekosistemai

J. B. Daguené – pardavimų ekspertas, išgydęs dešimtis Lietuvos startuolių nuo kuklumo tarptautiniams partneriams prisistatyti... lietuviais. Lietuvos startuolių kūrėjai jį vadina Nr. 1 ekspertu verslo verslui (angl. Business to Business, B2B) pardavimų srityje – iki tol žinių, kaip daryti tokius tarptautinius pardavimus, šalyje buvo labai nedaug. Per beveik dešimtmetį Lietuvoje J. B. Daguené apmokė daugiau kaip šimtą startuolių, įdiegė jiems B2B pardavimų procesus, o jo išugdyti ekspertai toliau tęsia savo veiklą, sėkmingai pardavinėdami lietuviškus aukštųjų technologijų produktus tarptautinėse rinkose.

Šiuo metu J. B. Daguené yra vienas iš lietuviško akceleravimo fondo „70 Ventures“, investuojančio į B2B startuolius, partnerių ir neformalaus pardavimų klubo bendraįkūrėjų – čia aktyviai veikdamas jis toliau prisideda prie lietuviškų jaunų įmonių stiprinimo ir sėkmės.

Michaela Rak

Įkūrėja ir direktorė | Pal. kun. Myloko Sopočkos hospisas, Lenkija, Lietuva

Michaela Rak_LRT nuotrauka

Už šviesaus palydėjimo anapus kultūros atvedimą į Lietuvą

Vienuolė M. Rak, prieš dešimtmetį atvykusi į Lietuvą, įkūrė pirmąjį mūsų šalyje hospisą, kuriame iki natūralios mirties prižiūrimi sunkiai sergantys ligoniai. M. Rak misija – padėti ligoniui ir jo šeimai neapsiribojant tik medicinine pagalba, tačiau nepamirštant ir jų emocinių, socialinių bei psichologinių poreikių.

Beveik tris dešimtis metų paskyrusi darbui hospisuose įvairiose šalyse, M. Rak neša šviesaus palydėjimo anapus kultūrą ir Lietuvoje, siekdama pagal kiekvieno mirštančiojo poreikius ir troškimus padėti jam ramiai prieiti ir peržengti naujo gyvenimo ribą.

Tim van Wijk

Įkūrėjas ir vadovas | Restoranas „Pirmas blynas“, Nyderlandai, Lietuva

„Pirmame blyne“ įdarbinami negalią turintys žmonės. Iniciatyvos įkūrėjas – Lietuvoje gyvenantis olandas Timas van Wijkas – viliasi, kad žmonės supras, jog dirbti turint negalią yra normalu, o tokie darbuotojai gali puikiai atlikti savo pareigas.

Už lyderiaujantį socialinio verslo pavyzdį Lietuvoje

Socialinis verslininkas į Lietuvą atnešė įkvepiantį pavyzdį, kaip negalią turinčius asmenis integruoti į visuomenę ir darbo rinką. Jo prieš tris metus įkurtas pirmasis Lietuvoje restoranas, kuriame beveik visi darbuotojai – žmonės su negalia, sėkmingai veikia iki šiol. T. van Wijk dėka restorano „Pirmas blynas” darbuotojai įgyja darbo rinkoje reikalingų įgūdžių bei gyvena pilnavertiškesnį gyvenimą, o kiekvienas lankytojas išsineša svarbią žinutę – kad ir negalią turintys piliečiai yra svarbi mūsų visuomenės dalis.

T. Van Wijk savo darbo su neįgaliaisiais patirtį, įgytą gimtojoje šalyje ir vadovaujant verslui Lietuvoje, skleidžia plačiai: aktyviai dalyvauja socialinių verslininkų bendruomenės veikloje, padeda nevyriausybinėms organizacijoms įgyti verslumo žinių ir gerinti savo finansinį tvarumą.